Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Firefox 3 Beta 2 bude ešte pred Vianocami

Ak sledujete vývoj Mozilla Firefoxu 3, možno ste už postrehli, že vydanie druhej verzie Beta bolo stanovené na 21. decembra 2007. Aktuálnou novinkou je, že sa začali zostavovať nočné verzie druhej bety. Na serveri FTP je počnúc dneškom k dispozícii prvý kandidát Bety 2 (RC1). Testovacím dňom bude tento piatok, teda 14. december. Prípadným záujemcom o testovanie verzie Beta 2 RC1 pripomíname, že by tak mali robiť s novým profilom – v bežnom profile by bola aj tak väčšina doplnkov zakázaná a mohli by nastať problémy s návratom k Firefoxu 2 (najmä so zmenou názvu súboru s heslami a formátom ukladania záložiek). V súvislosti s doplnkami tu máme ešte ďalšie nové informácie – číslovanie verzií Firefoxu bude namiesto terajšieho štvorciferného (2.0.0.X) len trojciferné (3.0.x) a aktualizácia doplnkov bude možná už len cez zabezpečený kanál. Týmto zmenám sa musia prispôsobiť hlavne autori doplnkov. Informácia je zverejnená aj na blogu Mozilla Add-ons. Pokiaľ ide o slovenskú lokalizáciu Firefoxu 3, lokalizačný tím Mozilly privíta najmä všetky konštruktívne návrhy na vylepšenie prekladu alebo ohlásenie prípadných chýb – buď e-mailom na adresy uvedené na stránke Kontakty, prípadne vás radi uvidíme v našom fóre.

6 komentárov k príspevku “Firefox 3 Beta 2 bude ešte pred Vianocami”

 1. KuboF napísal:

  Zaujímavo to znie: Firefox 3 beta 2 RC1. A teraz aby si človek vybral 🙂

 2. SlovakSoft napísal:

  Netreba nevyberať, je to proste prvý kandidát na vydanie druhej bety Firefoxu 3 🙂

 3. SlovakSoft napísal:

  A Betu 2 máme tu:
  http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-beta.html

 4. juloml napísal:

  Beta2 je celkom fajn, len sa chcem spytat ci stranku uvedenu nizsie zobrazuje tak divne len mne. Verzia 2.0.0.LATEST je ok, v3.0 beta2 zobrazuje framy do ktorych www server pcha swf (pluginy pre flash a podobne srandy nepouzivam lebo nepotrebujem, ani neplanujem v buducnosti). Vo v2 sa mi vsak framy nezobrazia.

  http://www.tatrabanka.sk/cgi-bin/web/app/index.jsp

 5. SlovakSoft napísal:

  Potvrdzujem, že sa tam zobrazuje rámec na mieste, kde Firefox 2 prehráva flash .swf.

 6. eva napísal:

  mne stačí ak mi bude normálna stránka fungovať bez porúch