Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Sprístupnený Mozilla Firefox 3 Beta 2

Firefox 3 beta Mozilla dnes sprístupnila druhú verejnú beta verziu nadchádzajúcej generácie prehliadača Firefox 3. Ide o testovaciu verziu, od ktorej Mozilla očakáva otestovanie nových funkcií širšou verejnosťou, aby tak mohli byť zachytené a opravené najčastejšie sa vyskytujúce chyby. Pred spustením testovacej verzie odporúčame vytvoriť nový profil. Kompletné inštalačné programy sú dostupné v niekoľkých jazykových mutáciách, vrátane slovenskej pre Windows (6,3 MB), Linux (8,5 MB) aj Mac OS X (16,6 MB).
Oproti verzii Beta 1 bol vylepšený systém automatického dopĺňania adries v adresnom riadku, miernych úprav sa dočkal správca preberania súborov či panel záložiek. Zvýšená bola rýchlosť prehliadača a jeho stabilita, postupne sa znižujú aj nároky na spotrebu operačnej pamäte. Celkovo bolo vykonaných približne 900 opráv a zmien v kóde. Kompletný prehľad zmien v tejto generácii Firefoxu nájdete v poznámkach k vydaniu. Ďalšia testovacia verzia je plánovaná na koniec januára 2008.

14 komentárov k príspevku “Sprístupnený Mozilla Firefox 3 Beta 2”

 1. SlovakSoft napísal:

  Dodám, že už máme aj prenosnú verziu Firefox 3 Beta 2 s predinštalovaným slovenským jazykovým balíkom a slovníkom na kontrolu pravopisu (inak štandardná Beta žiadne slovníky ani nemá):
  http://www.mozilla.sk/download/prenosne/

 2. hh napísal:

  da sa nejako vypnut tento novy location bar a dat ten povodny? niekde v about:config

 3. joehahn napísal:

  jediné na čo sa pri novej verzii môžem ja sťažovať je ten download manažer.
  ok má veľa vylepšení, ale kopu vecí za zhoršilo. pre mňa sa určite zhoršila prehladnosť (použitý font na mňa nepôsobí 2× prehľadne, na názve súboru by som si vedel predstaviť skôr širšie písmo alebo písmo v BOLDe), ďalej sa mi nepáči, že čas do konca downloadu je iba v minútach, nie aj v sekundách,… ale na druhej strane pozitívum sú nové informácie, ktoré sú ukladané pri súboroch

 4. Rasto napísal:

  Uplne s tebou suhlasim.Ten font je otrasny(chce to BOLD) a cas do konca downloadu v sekundach mi tiez velmi chyba.

 5. SlovakSoft napísal:

  V živote som vlastne toho správcu nevyužíval (niet nad externý manažér), ale teraz som sa pozrel, o čom hovoríte. Prečo vám vlastne chýba celý údaj mm:ss, myslím tým na čo je dobré vedieť počet sekúnd. Ja myslím, že také údaje sú aj tak nepresné, rýchlosť kolísa a na sekundách hádam ani nezáleží. Teda aspoň mne, ale zaujíma ma váš názor. Inak som si všimol, že keď je to pod minútu, už sú tam len sekundy.

 6. AEgo napísal:

  novy location bar sa da vypnut cez about:config. Treba nastvit hodnotu browser.urlbar.richResults na false.

 7. joehahn napísal:

  RE: SLOVAKSOFT

  Tie sekundy sú už zo zvyku. Sekundy mi tam chýbajú, už len z estetického hľadiska je krajšie 10:10 ako 10min. Ale pre mňa to má informačný charakter…
  A ten BOLD to mi hádam dáte za pravdu? Ten tam je treba inak to zostane neprehľadné.

 8. SlovakSoft napísal:

  Neberiem nikomu názory pokiaľ ide o vzhľad, to sú také subjektívne a individuálne veci. Len ma to zaujímalo, súbory nepreberám Firefoxom.

 9. SlovakSoft napísal:

  Dozvedel som sa, že tá predvoľba na vypnutie nového panela s adresou funguje len vo verzii Beta 2 a v tretej bete už nebude. Bude na to rozšírenie (zatiaľ je na Mozilla Add-ons v Sandboxe). Zdroj: http://jasnapaka.bloguje.cz

 10. Wick napísal:

  Mne sa beta 2 zda byt hlavne o dost stabilnejsia v porovnani s beta 1 ci 2.0.0.11. Pomohlo sa naozaj aj sprave pamate kedze u mna 2.0.0.11 narastol firefox pravidelne na 600 – 700 MB. Je tam par grafickych neprehladnosti ako tu uz bolo spominane – napr. ten download manager ci dynamicke doplnanie pisanej URL. Overall vyzera FF3.0 byt na spravnych kolajach.

 11. Igor napísal:

  # AEgo napísal:
  22.12.2007 o 17:23

  novy location bar sa da vypnut cez about:config. Treba nastvit hodnotu browser.urlbar.richResults na false.

  Ja tam takuto hodnotu nemam.Je tam len browser.urlbar.maxRichResults…Rad by som ten location bar vypol,ale neviem ako.Vobec sa mi to nepaci…

 12. SlovakSoft napísal:

  Igor:
  Predvoľba “browser.urlbar.richResults” tam musí byť. Ak pravda ide naozaj o Firefox 3 Beta 2 a nie nejakú inú verziu. Ale ako som tu už napísal, v ďalšej verzii už to bude možné len rozšírením.

 13. Igor napísal:

  No tak neviem kde som to stiahol ale vola sa to firefox-3.0b3pre.sk.win32.installer takze chyba u mna. Uz som stiahol betu2 takze ok 🙂

 14. Ostep napísal:

  Tak láskavo povedzte, kdy a odkiaľ sa má nová verzia firefox-3 sťahovať. Je okolo toho veľa hurhaju, ale nikde sa človek nedozvie kedy je vlastne ten deň. Dá sa už teraz sťahovať a odkiaľ?????

Komentáre sú uzavreté.