Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Uvoľnený Firefox 3.0.5, koniec podpory pre verziu 2.0

Firefox - logoMozilla dnes aktualizovala obidve podporované generácie svojho internetového prehliadača. Firefox 2 sa dočkal verzie 2.0.0.19, ktorá opravuje niekoľko problémov objavených v predchádzajúcich verziách. Zároveň je poslednou plánovanou verziou Firefoxu 2, čím jeho oficiálna podpora zo strany Mozilly končí. Z tejto verzie bola takisto odstránená ochrana proti podvodným stránkam. Všetkým používateľom odporúčame prejsť na Firefox 3.

Nová verzia Firefoxu 3 nesie označenie 3.0.5, a okrem bezpečnostných problémov opravuje aj niekoľko objavených chýb. Jednou z nich je nefunkčnosť inštalácie niekoľkých podpísaných súborov XPI naraz, ďalšou vylepšenie podpory pre funkciu Zjednodušenie ovládania. Medzi novinky patrí nahradenie odsúhlasenia licenčnej zmluvy počas inštalácie prehliadača novou informačnou stránkou “Spoznajte svoje práva” dostupnou po inštalácii alebo po zadaní adresy about:rights. V slovenskej verzii Firefoxu bol medzi webové služby na spracovanie protokolu mailto: pridaný webmail Azet.sk. Kompletný zoznam zmien nájdete v slovenských poznámkach k vydaniu verzie 2.0.0.19 aj 3.0.5.

Kde nájdem nové verzie?

Obidve verzie budú dostupné cez zabudovaný aktualizačný mechanizmus prehliadača, kompletné inštalačné balíky si môžete prevziať aj na našej stránke.

Verzia 2.0.0.19:

Verzia 3.0.5:

17 komentárov k príspevku “Uvoľnený Firefox 3.0.5, koniec podpory pre verziu 2.0”

 1. charybdis napísal:

  kedy konecne opravia tu chybu, ze historia sa vobec nepremazava po XX dnoch (podla nastavenia v menu) ?? mam nastavene 5 dni ale stale mi ostava ulozena aj starsia historia …

 2. headshrinker napísal:

  Ešte vyjde aj verzia 2.0.0.20, resp. je možné ju sťahovať: http://download.mozilla.org/?product=firefox-2.0.0.20&os=win&lang=sk a to kvôli tomu, že v 2.0.0.19 neboli opravené všetky bezpečnostné diery.

 3. skelton napísal:

  nainstaloval som si mozillu firefox 3.0.5 ale hornu listu a take hovadinky nemam tou modrou farbou ale mam tu z tej starsiej ,preco ?

 4. skelton napísal:

  prosim poradte

 5. miso napísal:

  skus stiahnut iny skin

 6. alfo napísal:

  Snažil som sa prísť tej verzii 3 na chuť no nepodarilo sa. Zostanem u 2, v každom prípade 3 má čo vylepšovať, predovšetkým spôsob histórie, resp. toho neprehľadného vypisovanie liniek v pamäti.

 7. arra napísal:

  Po nainštalovaní 3-verzie som nemohol nič spustiť/word-nula/, odvtedy som zakázal inštaľovať a chcel by som vedieť prečo??????

 8. headshrinker napísal:

  myslím, že všetky problémy s Fx by ste mali smerovať na fórum

 9. Dano napísal:

  pri otvarani niektorych stranok mi mozilla 3.0.5 padne a vypise mi restartovat mozillu alebo ukoncit newem ci to je chyba v pc alebo v mozille ale skor v mozille

 10. slavo napísal:

  ahojte prosim vas stale mi dava obnovit refresh firefox ked prekliknem na stranku a neviem to vypnut poradte mi prosim !!! limp.bizkit@azet.sk

  dakujem velmi pekne

 11. corinne napísal:

  som naštvaná, pretože sa mi automaticky aktualizovala verzia 2.0.0.20 na 3.0.5 a v tej 3.05. mi nezobrazuje obrázka na niektorých stránkach, ale tie niesu blokované (takže ich vlastne nedokážem nijako spustiť) Lezie mi to fest na nervy!!!!!

 12. milan napísal:

  “prečo firefox nezobrazuje katastrálnu mapu na http://www.katasterportal.sk“?

 13. lelol napísal:

  teda preto, že katasterportál podporuje len IE.

 14. milan napísal:

  ja viem, že katasterportál podporuje iba IE ale IE už nepoužívam. Bolo by dobre, keď už mám mozillu aby som mohol pracovať na katasterportál bez obmedzenia.

 15. lelol napísal:

  Pred cca trištvrťroka mi odtiaľ odpísali, že na podpore iných prehliadačov sa pracuje 🙂

 16. milan napísal:

  Ďakujem za informáciu a dúfam, že to bude čoskoro.

 17. mago napísal:

  nemôzem si pomôct ale mam pocit ze starsia verzia bola rychlejsia v nacitavani stranok ako nova,ma stym tiez niekto problem?

Komentáre sú uzavreté.