Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

SeaMonkey 2 alpha 2

SeaMonkey 2 Vývojári balíka aplikácií SeaMonkey sprístupnili dnes druhú ranú testovaciu verziu jeho nadchádzajúcej generácie – SeaMonkey 2.0 alpha 2. Oproti predchádzajúcej verzii alpha 1 pridáva niekoľko noviniek: integrovanú čítačku kanálov RSS známu z Thunderbirdu, detekciu kanálov RSS v prehliadači, prispôsobiteľné panely s nástrojmi, nový engine na spracovávanie JavaScriptu totožný s tým vo Firefoxe 3.1 beta 2 a množstvo opráv a menších vylepšení.

Prehľad noviniek, ktoré priniesla predchádzajúca testovacia verzia, nájdete v našom predchádzajúcom článku, rozsiahly prehľad zmien v tejto generácii SeaMonkey nájdete na domovskej stránke projektu www.seamonkey-project.org.

V nasledujúcich verziách by sa mali objaviť novinky ako správca preberania súborov a správca hesiel známi z Firefoxu, funkcia obnovenia otvorených okien a kariet po páde alebo reštartovaní aplikácie, vylepšená podpora e-mailových protokolov, podpora pre kalendárové rozšírenie Lightning a mnoho ďalších.

Upozornenie: ide o testovaciu verziu, ktorá obsahuje skryté aj známe chyby, preto sa neodporúča na ostré nasadenie. Pri jeho spustení odporúčame vytvoriť čistý profil (ako na to). Používatelia verzie 1.1.* si musia dať pozor na nové umiestnenie profilu vo verzii 2.0, pri prípadnom návrate na verziu 1.1.* je bude potrebné profil vrátiť na pôvodné miesto.

Kde nájdem verziu 2.0 alpha 2?

Kompletné inštalačné balíky sú zatiaľ dostupné len v angličtine, k dispozícii je však niekoľko experimentálnych jazykových balíkov, medzi ktorými nechýba ani slovenský. V tejto testovacej verzii ešte nebola implementovaná podpora pre plnú lokalizáciu používateľského rozhrania, preto sa niektoré časti zobrazujú v angličtine.

Slovenský jazykový balík:

  • XPI veľkosť: 1,1 MB
Verzia 2.0 alpha 2 (angličtina):

2 komentáre k príspevku “SeaMonkey 2 alpha 2”

  1. ja napísal:

    Ooops, odporucam korektor pravopisu (..znami..)

  2. Vlado Valaštiak napísal:

    1) množné číslo
    2) korektor takýto typ chyby neopraví

Komentáre sú uzavreté.