Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

SeaMonkey 2 alpha 2

SeaMonkey 2 Vývojári balíka aplikácií SeaMonkey sprístupnili dnes druhú ranú testovaciu verziu jeho nadchádzajúcej generácie – SeaMonkey 2.0 alpha 2. Oproti predchádzajúcej verzii alpha 1 pridáva niekoľko noviniek: integrovanú čítačku kanálov RSS známu z Thunderbirdu, detekciu kanálov RSS v prehliadači, prispôsobiteľné panely s nástrojmi, nový engine na spracovávanie JavaScriptu totožný s tým vo Firefoxe 3.1 beta 2 a množstvo opráv a menších vylepšení.

Prehľad noviniek, ktoré priniesla predchádzajúca testovacia verzia, nájdete v našom predchádzajúcom článku, rozsiahly prehľad zmien v tejto generácii SeaMonkey nájdete na domovskej stránke projektu www.seamonkey-project.org.

V nasledujúcich verziách by sa mali objaviť novinky ako správca preberania súborov a správca hesiel známi z Firefoxu, funkcia obnovenia otvorených okien a kariet po páde alebo reštartovaní aplikácie, vylepšená podpora e-mailových protokolov, podpora pre kalendárové rozšírenie Lightning a mnoho ďalších.

Upozornenie: ide o testovaciu verziu, ktorá obsahuje skryté aj známe chyby, preto sa neodporúča na ostré nasadenie. Pri jeho spustení odporúčame vytvoriť čistý profil (ako na to). Používatelia verzie 1.1.* si musia dať pozor na nové umiestnenie profilu vo verzii 2.0, pri prípadnom návrate na verziu 1.1.* je bude potrebné profil vrátiť na pôvodné miesto.

Kde nájdem verziu 2.0 alpha 2?

Kompletné inštalačné balíky sú zatiaľ dostupné len v angličtine, k dispozícii je však niekoľko experimentálnych jazykových balíkov, medzi ktorými nechýba ani slovenský. V tejto testovacej verzii ešte nebola implementovaná podpora pre plnú lokalizáciu používateľského rozhrania, preto sa niektoré časti zobrazujú v angličtine.

Slovenský jazykový balík:

  • XPI veľkosť: 1,1 MB
Verzia 2.0 alpha 2 (angličtina):

2 komentáre k príspevku “SeaMonkey 2 alpha 2”

  1. ja napísal:

    Ooops, odporucam korektor pravopisu (..znami..)

  2. Vlado Valaštiak napísal:

    1) množné číslo
    2) korektor takýto typ chyby neopraví