Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Mozilla sprístupnila Firefox 3.1 beta 2

Firefox 3.1 beta 2 Mozilla dnes sprístupnila druhú verejnú beta verziu nadchádzajúcej generácie prehliadača Firefox 3.1. Ide o testovaciu verziu, od ktorej Mozilla očakáva otestovanie nových funkcií širšou verejnosťou, aby tak mohli byť zachytené a opravené najčastejšie sa vyskytujúce chyby. Pred spustením testovacej verzie odporúčame vytvoriť nový profil.

Aké sú novinky v tejto verzii?

Firefox 3.1 prinesie nové funkcie a zmeny, ktoré nestihli byť zakomponované do Firefoxu 3.0. Okrem toho opravuje chyby, ktoré boli nájdené v aktuálnej verzii. Medzi hlavné novinky testovacej verzie beta 2 patrí:

 • režim Súkromné prehliadanie, počas ktorého si prehliadač neukladá históriu navštívených stránok a vyhľadávania, záznamy o prevzatých súboroch, údaje zadané do formulárov, cookies a dočasné internetové súbory. Aktivovať ho je možné pomocou ponuky Nástroje.
 • možnosť vymazať históriu prehliadania za určené časové obdobie
 • podpora pre Web Worker Threads urýchľujúca spracovávanie skriptov
 • nový engine pre spracovávanie Javascriptu
 • úpravy jadra Gecko za účelom zrýchlenia vykresľovania webového obsahu

Úplný zoznam zmien oproti verzii beta 1 nájdete v poznámkach k vydaniu verzie beta 2.

Pred sprístupnením ostrej verzie Firefoxu 3.1 v prvých mesiacoch budúceho roka sa ešte dočkáme jednej testovacej beta verzie a zrejme niekoľkých kandidátov na vydanie. Presný termín vydania ostrej verzie zatiaľ nebol určený.

Kde nájdem túto verziu?

Kompletné inštalačné programy sú dostupné v 54 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 3.1 beta 2:

7 komentárov k príspevku “Mozilla sprístupnila Firefox 3.1 beta 2”

 1. brm napísal:

  „nový engine pre spracovávanie Javascriptu“

  ..žeby už FX pracoval s javou bez vyťaženia CPU na 100%? 🙂
  (aspoň u mňa v práci od verzie 2.0.0.0 -> 3.0.4)

  🙂

 2. Rastislav Klincko napísal:

  Aky je rozdiel medzi 3.0.5 a 3.1 beta2?

 3. Vlado Valaštiak napísal:

  beta2 je testovacia verzia nadchádzajúcej generácie Firefoxu, ktorá prinesie nové funkcie a zlepšenia. V tejto chvíli nie je určená na bežné používanie, aj keď pracuje bez problémov.
  3.0.5 je aktualizácia aktuálnej generácie, ktorá prináša opravy chýb nájdených v predchádzajúcich verziách tejto generácie, neprináša žiadne výraznejšie novinky.

 4. PaloKo napísal:

  Od 3 serie Firefoxu mam problemy so stahovanim Doplnkov (Add-ons) a ich aktualizacii. Vyhadzuje mi to chybu -228. Pozeral som aj tu: http://support.mozilla.com/sk/kb/Unable+to+install+add-ons , no opravit sa mi to nepodarilo.

  Snad to vyriesi 3.1.
  Alebo myslite, ze existuje riesenie aj teraz?

 5. Vlado Valaštiak napísal:

  Určite existuje, chyba je na 99% u teba a nie vo Firefoxe. Skús nový profil, prípadne napíš do fóra forum.mozilla.sk

 6. contrast napísal:

  Prosim vas, je niekde forum o FF 3.1? par veci ma trapia a neviem kde by som sa o tom mohol dozvediet. Napriklad uz nefunguje drag and drop zaloziek do listy oblubenych stranok a tak isto drag and drop obrazkov rovno do totalcomanderu sice funguje ale konvertuje to do BMP. dakujem

 7. contrast napísal:

  dakujem v beta 3 je to opravene.