Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

SeaMonkey 2.0 alpha 1 k dispozícii na prevzatie

SeaMonkey 2 Vývojári balíka aplikácií SeaMonkey sprístupnili dnes prvú testovaciu verziu jeho nadchádzajúcej generácie – SeaMonkey 2.0 alpha 1. Oproti predchádzajúcim verziám 1.1.* prináša táto niekoľko zásadných noviniek, ktoré balík približujú k moderným aplikáciám. Vývojári sa v nej zamerali hlavne na odstránenie starého kódu používaného ešte v predchodcovi (Mozilla Suite) a pridanie zdieľaného s Firefoxom a Thunderbirdom, čím dochádza k implementovaniu niektorých funkcií známych z týchto produktov.

Prehľad noviniek:

  • vykresľovacie jadro prehliadača je Gecko 1.9.1 – využívať ho bude aj Firefox 3.1
  • e-mailový klient vychádza z kódu pripravovaného Thunderbirdu 3
  • inovovaná verzia klienta IRC Chatzilla
  • správca rozšírení známy z Firefoxu
  • podpora automatickej aktualizácie aplikácie
  • nástroj na importovanie údajov z iných aplikácií pod všetkými OS
  • upravená predvolená téma vzhľadu

a množstvo ďalších zmien. Ich rozsiahly prehľad nájdete na domovskej stránke projektu www.seamonkey-project.org.

V nasledujúcich verziách by sa mali objaviť novinky ako správca preberania súborov a správca hesiel známi z Firefoxu, kompletná podpora pre kanály RSS, funkcia obnovenia otvorených okien a kariet po páde alebo reštartovaní aplikácie, vylepšená podpora e-mailových protokolov a ďalšie.

Upozornenie: ide o testovaciu verziu, ktorá obsahuje skryté aj známe chyby, preto sa neodporúča na ostré nasadenie. Pri jeho spustení odporúčame vytvoriť čistý profil (ako na to). Používatelia verzie 1.1.* si musia dať pozor na nové umiestnenie profilu vo verzii 2.0, pri prípadnom návrate na verziu 1.1.* je bude potrebné profil vrátiť na pôvodné miesto.

Kde nájdem verziu 2.0 alpha 1?

Kompletné inštalačné balíky sú zatiaľ dostupné len v angličtine, k dispozícii je však niekoľko experimentálnych jazykových balíkov, medzi ktorými premiérovo nechýba ani slovenský. V tejto testovacej verzii ešte nebola implementovaná podpora pre plnú lokalizáciu používateľského rozhrania, preto sa niektoré časti zobrazujú v angličtine.

Slovenský jazykový balík:

  • XPI veľkosť: 1,1 MB
Verzia 2.0 alpha 1 (angličtina):

Najbližšia testovacia verzia by mala prísť s už kompletnou lokalizáciou vrátane plnohodnotných lokalizovaných inštalačných balíkov.

Komentáre sú uzavreté.