Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Dostupný Firefox 3 beta 4

Firefox 3 beta Mozilla dnes sprístupnila štvrtú verejnú beta verziu nadchádzajúcej generácie prehliadača Firefox. Ide o testovaciu verziu, od ktorej Mozilla očakáva otestovanie nových funkcií širšou verejnosťou, aby tak mohli byť zachytené a opravené najčastejšie sa vyskytujúce chyby. Pred spustením testovacej verzie odporúčame vytvoriť nový profil. Kompletné inštalačné programy sú dostupné aj v slovenskej verzii pre Windows (6,3 MB), Linux (8,5 MB) aj Mac OS X (16,6 MB).
Oproti verzii Beta 3 bola pridaná možnosť prepínať medzi textovým a celostránkovým zväčšovaním stránky, upravený bol správca preberania súborov, k výraznemu zrýchleniu došlo pri spracovaní JavaScriptu. Opätovne bola znížená spotreba operačnej pamäte počítača. Do inštalácie boli zahrnuté rozdielne témy vzhľadu pre systémy Windows XP a Vista, vylepšená bola téma pre Mac OS. Celkovo bolo do tejto verzie zahrnutých cez 900 opráv a vylepšení oproti predchádzajúcej testovacej verzii. Kompletný prehľad zmien v tejto generácii Firefoxu nájdete v poznámkach k vydaniu. Piata testovacia beta verzia je predbežne plánovaná na koniec tohto mesiaca.

7 komentárov k príspevku “Dostupný Firefox 3 beta 4”

 1. Marek napísal:

  https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/6366 no a uz tu mame problem. uvadza sa ze to do tohoto pojde ale ee!!! pritom to najde aj ked dam: Nastroje – Doplnky – Ziskat doplnky – hladat: gestures – a nakoniec Pridat do programu FIREFOX. nejde to. opravit a hned !!! 😀 dakujem Tak som si na to zvykol ze klikam uz vsade mysou

 2. PeePay napísal:

  ale tam sa pise, ze je to po 3.0b4pre. “pre” znamena ze je to len po nocne zostavenie pred stvrtou betou.

 3. Vlado Valaštiak napísal:

  Marek, skús sa povyhrážať autorovi rozšírenia 😉 Musíš počkať, kým on urobí verziu kompatibilnú s beta 4. Alebo prehľadaj naše fórum, niekde sa tam písalo ako si upraviť rozšírenie tak, aby bolo kompatibilné. V tomto prípade tam popísaný postup bude fungovať.

 4. Marek napísal:

  No nakoniec v pohode sa to podarilo. Kto by mal záujem
  Kľudne si stiahnite
  . Ďakovať netreba. 😉

 5. MAD napísal:

  Kedy budu updatnute slovniky k tejto bete? Verzia 0.6 nefunguje.

 6. Vlado Valaštiak napísal:

  Slovenský slovník je v priamo v inštalácii, aktualizovaná verzia je aj na addons.mozilla.org.

 7. crq napísal:

  Bude niekedy aj slovenská portable verzia Firefoxu 3 beta 4?

Komentáre sú uzavreté.