Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Vyberáme zo štatistiky Mozilla.sk za rok 2007

rozsirenia Na prelome rokov sa zvykne bilancovať, čo všetko sa udialo v roku minulom. Nechajme teraz stranou slovné hodnotenia a pozrime sa do štatistík nášho servera. Vybrali sme pre vás najzaujímavejšie čísla za rok 2007.

Návštevy: unikátne – 580 598, celkový počet návštev – 2 274 866

Návštevníci podľa krajín: 1. Slovensko, 2. Česko, 3. USA, 4. Veľká Británia, 5. Nemecko

Stránky: ak nepočítame aktualizačné súbory extrémne obľúbeného rozšírenia TV Program, tak najzobrazovanejšími stránkami sú Firefox, Na stiahnutieRozšírenia pre Firefox.

Operačné systémy návštevníkov: Windows (95,2 %), Linux (3,1 %), MacOS (0,3 %)

Prehliadače: Firefox (67,2 %), MS Internet Explorer (24,8 %), Opera (3,9 %), Mozilla Suite + SeaMonkey (2,3 %), Konqueror (0,3 %), Netscape (0,1 %), Safari (0,1 %)

Fórum: celkový počet registrovaných používateľov je viac ako 1660, celkový počet príspevkov na fóre už prekročil číslo 15 000. Fórum sa čoskoro dočká veľkej zmeny – prejde na najnovšiu verziu phpBB.

Slovenský lokalizačný tím Mozilla týmto ďakuje všetkým svojím návštevníkom za ich priazeň v roku 2007. Budeme tu pre vás samozrejme na dobrovoľníckej báze aj naďalej – okrem práce na lokalizácii aplikácií, rozšírení a webových stránok Mozilla Europe a Mozilla Add-ons budeme slovenské stránky našej komunity obohacovať o nový obsah, prinášať vám novinky zo sveta Mozilly, pomáhať vám a poskytovať podporu k produktom od Mozilly.

Majte spolu s nami čo najúspešnejší rok 2008!

5 komentárov k príspevku “Vyberáme zo štatistiky Mozilla.sk za rok 2007”

 1. dd napísal:

  tie štatistiky by ste mohli spravit aj graficky

 2. SlovakSoft napísal:

  Úprimne – ja som grafický antitalent a nechcelo sa mi kvôli pár číslam obťažovať niekoho iného.

 3. SlovakSoft napísal:

  Ďakujem už dvom čitateľom (headshrinker za SK a joelp za CS), ktorí mi poslali e-mailom grafy. Oceňujem ich snahu mi pomôcť s grafikou. Nabudúce si na nich iste spomeniem, teraz sa pre tých pár čísiel neoplatí sem dávať grafiku. Myslím, že sa dá urobiť predstava aj bez toho. Ešte raz vďaka 😉

 4. PeePay napísal:

  mna by zase zaujimalo co su ti navstevnici podla krajin, tak nie len poradie, ale aj percenta, z ktorej krajiny kolko (ci bolo napr. slovensko 98% a zvysne 2% si prerozdelili dalsie, alebo slovensko 70%, cesko 20% atd…)

 5. SlovakSoft napísal:

  PeePay:
  Percentá by som tam samozrejme uviedol hneď. Problém je, že štatistika ich neukazuje, udáva len počty podľa stránok, hitov a množstva prenesených údajov. Podľa toho prvého by malo mať Slovensko okolo 50 %, Česko asi 10 % atď. Podľa prenesených údajov je to vyššie číslo. Keďže sa mi ten podiel Slovenska nezdá, asi to z týchto informácií nie je jednoduché vypočítať bez skreslenia.

Komentáre sú uzavreté.