Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

V používaní Firefoxu sme tretí v Európe

rozsirenia XiTiMonitor – spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom internetu zverejnila najnovšie výsledky výskumu používania Firefoxu v Európe. Podľa týchto výsledkov sa po menšej prestávke vraciame na tretie miesto, pričom sa nám prvýkrát podarilo prekonať hranicu 40 %. Z prieskumu vykonávaného od 2. do 8. júla vyplýva, že najviac sa Firefox používa už tradične v Slovinsku (47,9 %).

Za Slovinskom nasleduje Fínsko so 45,4 %, na treťom mieste Slovensko s podielom 40,4 % surfujúcich používateľov. Oproti poslednému prieskumu sme zaznamenali nárast o 5,1 percentuálnych bodov. Celkovo najvyšší vzrast bol zaznamenaný v Írsku o 13,7 %. Potešiteľnou správou je, že Firefox zvýšil svoj podiel vo všetkých sledovaných európskych krajinách, pričom priemerný európsky podiel dosiahol 27,8 %. Vyšší má Firefox len v Oceánii (28,9 %).

Firefox v Európe
Zdroj: XiTiMonitor
 

4 komentáre k príspevku “V používaní Firefoxu sme tretí v Európe”

 1. PeePay napísal:

  super, len tak dalej! =)

 2. andreios napísal:

  Super. Nepochybne je to aj dobrá práca tímu mozilla.sk, ktorá prispieva k popularite produktov Mozilla na Slovensku. Dúfam, že do roka pokoríme 50%. 😉

 3. aaaa napísal:

  andreios: plne s tebou suhlasim , mozilla.sk ma na tom kus prace a snad sa ta 50 podari cim skor 😉

 4. SlovakSoft napísal:

  Ďakujeme za slová uznania, sú pre nás prakticky jedinou odmenou.