Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

XiTi Monitor: Firefox posilňuje

rozsirenia XiTiMonitor – spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom internetu už viac krát poskytla štatistiky používania Firefoxu v Európe. Naposledy zverejnený prieskum nás mierne sklamal tým, že Slovensko sa dostalo z tretieho na piate miesto používanosti v Európe. Aktuálne výsledky nás naopak potešili, hoci piate miesto nám naďalej ostalo. Z prieskumu vykonávaného od 5. do 11. marca vyplýva, že najviac sa Firefox používa už tradične v Slovinsku (44,5 %).

Ako už bolo spomenuté, Slovensko si svoju pozíciu udržuje na 5. mieste s podielom 35,3 % surfujúcich používateľov internetu. Zaznamenanie nárastu o 2,5 percentuálneho bodu je potešujúcou skutočnosťou. Celkovo najvyšší vzrast bol zaznamenaný v susednom Česku o 4,8 percentuálneho bodu na celkových 31,5 %. Vo väčšine skúmaných krajín si Firefox polepšil, no našli sa aj výnimky. Všetky zverejnené čísla sa javia trošku nadhodnotené a treba ich brať s rezervou, no z globálneho hľadiska celosvetový podiel Firefoxu naďalej stúpa (podľa aktuálnej štatistiky má už v Európe podiel 24,1 %). Verme, že aj ďalšie štatistiky budú pre Slovensko opäť priaznivé.

Firefox v Európe
Zdroj: XiTiMonitor
 

1 komentár k príspevku “XiTi Monitor: Firefox posilňuje”

  1. andreios napísal:

    Ten pokles v niektorých krajinách je daný asi najmä nárastom podielu Opery medzi prehliadačmi.