Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Mozilla vydala Firefox 2.0 beta 2

FirefoxMozilla Corporation dnes oficiálne sprístupnila druhé testovacie zostavenie nového Firefoxu verzie 2.0. Dostupné sú slovenské inštalačné balíky pre Windows (6,0 MB), Linux (9,5 MB) aj Mac OS (17,9 MB). V prípade, že ste mali nainštalovanú verziu beta 1, je možné novú verziu nainštalovať aj cez aktualizačný mechanizmus Firefoxu (Pomocník -> Kontrola aktualizácií, veľkosť 1,9 MB).

Podobne ako pri verzii beta 1 zdôrazňujeme, že ide stále o testovaciu verziu. Neodporúčame jej ostré nasadenie, pretože môže obsahovať viditeľné či skryté chyby. Dôrazne odporúčame vytvorenie samostatného profilu, s ktorým budete túto verziu používať.

3 komentáre k príspevku “Mozilla vydala Firefox 2.0 beta 2”

  1. shanoy napísal:

    ahoj..nainstaloval som si beta2 a teraz mi v nej nejde spustit subory ktore maju koncovku .php (.html ide) vzdy to vypise chybu portebujem to nutne…. a ked dam otvorit v programe tak tam nieje ani horiaca líška ale iba dos okno…pls neviete rady?

  2. blogdon napísal:

    Jediná dosť závažná chyba Firefoxu je, že po čase začne žrať neskuočne veľa RAM. Včera my hodnota RAM používaná Firefoxom vyliezla na nehoráznych 444MB. Na Pc sa následne nedalo vôbec pracovať. Mozilla by mala hlavne riešiť tento porblém. Ja si počkám až na Firefox 2 Final.

  3. SlovakSoft napísal:

    Nie je to pravidlo – záleží na konkrétnom profile (rozšíreniach, pluginoch atď.) a aj na obsahu prezeraných webových stránok. Mne sa vyšplhá max. na 200 MB, ale mám kopu rozšírení a pluginov, proste profil prepchatý. Skúste jeden deň robiť v čistom profile a uvidíte. Preto s tým Mozilla až tak veľa neurobí. Nejaké námety na riešenie tejto situácie nájdete aj na našich stránkach a vo fóre. Inak rýchla pomoc je aj Reštartovať Firefox a SessionSaver. Behom pár sekúnd je Fx otvorený nanovo tam, kde ste skončili a spotreba pamäte sa vráti do normálu.