Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Zapojte sa do World Firefox Day

FirefoxPozývame vás zapojiť sa do novej kampane na popularizáciu Firefoxu medzi používateľmi, ktorí ho dosiaľ neobjavili. Akcia sa nazýva World Firefox Day. Do kampane sa môže zapojiť každý, kto používa a obľúbil si Firefox. Stačí len prostredníctvom jednoduchého formulára pozvať jedného svojho priateľa či známeho, aby si Firefox stiahol a vyskúšal.

Ak si vami pozvaný človek prevezme Firefox do 15. septembra, mená vás oboch sa objavia na tzv. digitálnej stene Firefox Friends Wall a vo Firefoxe 2.

World Firefox Day

Zapojenie sa do akcie je veľmi jednoduché. Stačí prejsť na stránku World Firefox Day a vyplniť na nej meno alebo prezývku pozývaného (Nominee’s name/nickname), jeho e-mailovú adresu, svoje meno alebo prezývku (Your name/nickname) a e-mailovú adresu, vybrať si slovo alebo symbol, ktoré sa objavia medzi vašimi menami, opísať kontrolný reťazec, označiť súhlas a formulár odoslať.
Na vašu e-mailovú adresu bude doručený potvrdzovací e-mail. Kliknutím na prepojenie v ňom uvedené potvrdíte svoju e-mailovú adresu a zobrazí sa vám webová stránka, na ktorej môžete upraviť svoju e-mailovú pozvánku. Potom kliknete na tlačidlo Send. Tým odošlete svojmu známemu pozvánku, na konci ktorej bude automaticky vložené prepojenie na prevzatie programu Firefox. V pozvánke môžete prípadne priateľovi aj oznámiť existenciu našej webovej stránky – slovenskej lokalizačnej komunity Mozilla.
Digitálna stena Firefox Friends Wall bude umiestnená v ústredí organizácie Mozilla v Mountain View (Kalifornia, USA). Ide o interaktívnu obrazovku, na ktorej budú zobrazované mená všetkých pozývajúcich a pozvaných. Mená priateľov Firefoxu budú prístupné aj cez samotný Firefox 2 (na podrobnostiach sa ešte pracuje).
Akcia trvá od 15. júla (výročie vzniku nadácie Mozilla Foundation) do 15. septembra. Organizátori akcie ručia za to, že vami zadané e-mailové adresy nebudú poskytnuté tretej strane ani inak zneužité. Nominovať môžete len jedného svojho priateľa, resp. len jedného z jednej e-mailovej adresy.
Ak ste teda presvedčení o výhodách používania Firefoxu, máte tak možnosť aj týmto spôsobom povedať o ňom svojim najbližším!

1 komentár k príspevku “Zapojte sa do World Firefox Day”

  1. SlovakSoft napísal:

    Doplním, že na blogu Michala Csanakyho sa objavila pomôcka – obrázok formulára preloženého do slovenčiny:
    http://csanaky.blog.sme.sk/c/55612/Svetovy-Den-Firefox-u.html