Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Sekcia Rozšírenia opäť obohatená

rozsireniaPo týždni sa opäť hlásime s pravidelnou várkou rozšírení lokalizovaných do slovenského jazyka. Medzi dnešnými desiatimi nájdete rozšírenie umožňujúce upravovať CSS štýl zobrazenej stránky, prepínať medzi rôznymi proxy servermi či zobraziť v stavovom riadku IP adresu servera zobrazenej stránky. Kompletný zoznam nájdete ako zvyčajne na aktualizovanej stránke s rozšíreniami.

Lokalizáciami dnes prispeli Gianny111 a náš nový lokalizátor Pali.

8 komentárov k príspevku “Sekcia Rozšírenia opäť obohatená”

 1. Gabriel napísal:

  Mozno nikoho nezaujima fakt, ale osobne, ako autoa jedneho z extension pre firefox, nevidim absolutne zmysel prekladat do slovenciny rozsirenia, originalne napisane v inom jazyku a to z jedneho prozaickeho dovodu. Prehliadac sa stale vyvyja a teda aj rozsirenia su dost casto aktulizovane. Neviem si teda predstavit, ze by niekto taku siroku paletu rozsireni pravidelne aktualizoval do slovenciny. Fakticky, zivotnost takeho prekladu pre dany extensions ma mozno par mesiacov. Ak si potom uzivatel nainstaluje vyssiu verziu prehliadaca, budu funkcne iba rozsirenia, ktore novu verziu budu podporovat. Ak nebude zabezpecena aktualizovana verzia extensions, uzivatel ak ju chce pouzivat, bude musiet sahnut po aktualizovanej eng verzii.

  Mozno sa na to zle divam, ak ano, zaujimalo by ma vase stanovisko ohladne prekladov aktualizacii extensions.

 2. granko napísal:

  Ja toto riesim tak ze si prepisem v subore instal.rdf zapis max.version a ide dalej.

 3. Gianny111 napísal:

  2 Gabriel:
  Snaha všetkých lokalizátorov je zahrnúť svoje preložené slovenské locale do oficiálnych inštalačných balíčkov, t.j. o podporu samotným autorom rozširenia, čo následne pri jeho aktualizácii umožní priamo aktualizáciu na verziu v slovenčine. Momentálne je autormi podporovaných viac ako 50% lokalizácií rozšírení uvedených na stránkach mozilla.sk.

  2 granko:
  Je to riešenie. Ale nie práve najšťastnejšie. Aktualizácie často opravujú aj chyby predchádzajúcich verzií. Takže vo vlastnom záujme používateľa by mala prevládať snaha mať stále najaktuálnejšie verzie rozšírení.

  Aj pri verziách nepodporovaných autorom sa snažím ihneď po vydaní aktualizácie zverejniť manuálne upravenú aktuálnu verziu so slovenskými locales.

 4. Vlado Valaštiak napísal:

  Gabriel, prečo by to nemalo zmysel? Ak je slovenská lokalizácia zahrnutá do oficiálneho balíka, aj po aktualizácii je rozšírenie po slovensky. Ak nie je, nová verzia sa automaticky spustí po anglicky a slovenskú verziu potom vždy nájdeš tu. My totiž vždy preklady aj aktualizujeme, čo si možeš všimnúť na hlavnej stránke s rozšíreniami. A práve ako autor rozšírenia by si to chápať mohol, ak chceš aby tvoje rozšírenia používalo čo najviac ľudí, lokalizácia je nevyhnutná.

 5. Gianny111 napísal:

  Gabriel,
  ak je rozšírenie ktorého si autorom hotové, myslím si, že by bolo obohatením rozšírení zverejnených na mozilla.sk. Je to, samozrejme, na Tebe.

 6. SlovakSoft napísal:

  Úvod:
  Predstaviť si môžeš napríklad mňa ako to pravidelne aktualizujem (ostatní ti to potvrdia).
  Problém:
  Áno, v oficiálnom balíku mám len cez polovicu lokalizácií. Na vine nie som však ja, ale autor rozšírenia. Keď sa mu nechce, tak sa mu nechce.
  Aktuálnosť verzií:
  Tie, čo sa aktualizujú automaticky, mám VŠETKY lokalizácie aktuálne – zvyčajne tak urobím najneskôr do pár hodín po vydaní aktualizácie, kontrola u mňa prebieha pri každom spúšťaní či reštarte Fx). Potom sú ešte také, ktoré sa neaktualizujú automaticky – opäť chyba autora. Tie aspoň raz mesačne prebehnem po domovských stránkach + denne pozerám aktualizácie na Addons. Mesačne vydám 30 až 40 aktualizácií – či veríš alebo nie.
  Záver:
  Nikto nemôže poprieť fakt, že je obrovské množstvo používateľov, ktorí (ak majú možnosť) siahnu po lokalizovanej verzii. A pre nich to robíme.

 7. Gabriel napísal:

  Dakujem za vysvetlenie, nakoniec, ked cloveka bavi lokalizovat pluginy, nemam vyhrad…

  Moj plugin je specificky a nemyslim si, ze bude zaujimavy ako taky pre komunitu Firefoxu, pretoze sa jedna o Browser extension pre urcity web. Podrobnosti v pripade zaujmu na http://www.depechemode.sk/firefox/

 8. SlovakSoft napísal:

  Vaše rozšírenie som už pred časom na našom fóre spomínal ako malý zázrak – keď sa ako prvé slovenské objavilo na Add-ons (resp. prvé slovenské, ktoré som si všimol).
  Zaujímavé síce je len pre návštevníkov jedného webu, ale viete koľko takých na Add-ons je? Boli by sme radi, ak sa obrátite na niektorého člena tímu a dohodnete sa na uverejnení na tomto webe. Budete mať iste väčšiu popularitu. Aj ten web samotný.
  OT: To boli zlaté roky 80-e, keď som žral DM 🙂

Komentáre sú uzavreté.