Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Podpora Firefoxu pre Windows XP a Vista

Firefox - logo

V minulom roku Mozilla oznámila, že Firefox bude podporovať Windows XP a Windows Vista minimálne do septembra 2017 a že používatelia týchto systémov budú automaticky presmerovaní na verziu Firefoxu s predĺženou podporou (ESR).

V týchto dňoch sa Mozilla rozhodla oznámiť konečný dátum konca podpory Firefoxu pre tieto systémy a tým je jún 2018. Firefox je jedným z mála prehliadačov, ktoré v súčasnosti naďalej podporujú Windows XP a Windows Vista.

Mozilla zároveň odporúča používateľom prejsť na verziu Windowsu, ktorá je podporovaná Microsoftom. Nepodporované verzie nedostávajú bezpečnostné aktualizácie a ich používanie môže predstavovať bezpečnostné riziko.

3 komentáre k príspevku “Podpora Firefoxu pre Windows XP a Vista”

  1. Eduard napísal:

    Zdravím, je FX ESR v 64bit edícii a v našom jazyku?

  2. Michal Stanke napísal:

    Eduard: Ano, na https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/?q=Slovak,%20sloven%C4%8Dina

  3. Eduard napísal:

    Díky, Michale.