Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Vývojári projektu Calendar sprístupnili Sunbird 1.0 beta 1 a ukončili jeho vývoj

Logo SunbirdPo takmer troch mesiacoch od vydania poslednej verzie rozšírenia Lightning, ktoré integruje do e-mailových klientov Thunderbird a SeaMonkey funkciu kalendára, sa dnes dočkala novej verzie aj samostatná kalendárová aplikácia Mozilla Sunbird. Nová verzia nesie označenie  1.0b1 a prináša vyššiu stabilitu, zlepšenie výkonu a zníženie spotreby operačnej pamäte. Okrem toho bola vylepšená podpora štandardu CalDAV, pridaná bola možnosť definovať niekoľko upozornení na jednu udalosť. Kompletný zoznam zmien je možné nájsť v oficiálnych poznámkach k vydaniu verzie 1.0b1.

Vývojári projektu Calendar sprístupnením tejto verzie oficiálne ukončili vývoj samostatnej aplikácie Sunbird a svoje sily budú ďalej sústreďovať len na rozšírenie Lightning. Používateľom Sunbirdu preto do budúcnosti odporúčame nahradiť Sunbird kombináciou e-mailového klienta Thunderbird a rozšírenia Lightning.

Kde nájdem novú verziu?

Nové verzie oboch produktov sú dostupné cez ich zabudovaný aktualizačný mechanizmus, kompletné inštalačné balíky si môžete prevziať aj na našej stránke.

Verzia 1.0b1:

4 komentáre k príspevku “Vývojári projektu Calendar sprístupnili Sunbird 1.0 beta 1 a ukončili jeho vývoj”

 1. R napísal:

  musim povedat ze som velmi sklamany po velmi dlhej dobe pouzivania aj prehliadaca aj mailoveho klienta…stale to pada…mrzne…neviem co na vyvoji robia…ale stale sa to zhorsuje…

 2. Miro84S napísal:

  to bude asi tým, že produkty Mozilly sú stále komplikovanejšie….. chcelo by to asi návrat k jednoduchosti a tým možno aj k lepšej kvalite….

 3. Boris napísal:

  Ja som po 4 rokoch pouzivania presiel na google chrome, lebo v jednoduchosti je krasa a okrem toho mi firefox pride ako velmi spomaleny.. Mozno vyskusam este Firefox 4 ale to bude uz posledna sanca.

 4. Andrej napísal:

  Moji milí rýchlosť prehliadača záleží na troch veciach:
  1.Hlavná je rýchlosť počítača – ja mám malí ale ide perfektne
  2.Rýchlosť internetového spojenia / alebo webstránky
  3.Po dlhom používaní sa defragmentuje složka mozilli firefox na to je tu SpeedyFox 1.4.2