Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Mozilla Developer Preview (Gecko 1.9.3a4)

Mozilla sprístupnila štvrtú testovaciu verziu Firefoxu, ktorá obsahuje vykresľovacie jadro Gecko 1.9.3. Ide o jadro, na ktorom bude založená nadchádzajúca veľká aktualizácia Firefoxu. Hlavnou novinkou tejto verzie je experimentálna podpora pre spúšťanie zásuvných modulov v samostatných procesoch v systémoch Mac OS, významne bola vylepšená podpora tejto funkcie v systémoch Windows a Linux.

V oblasti odozvy aplikácie bolo o 97% zrýchlené vypínanie aplikácie, vďaka čomu výrazne klesol čas potrebný na reštartovanie aplikácie. V systémoch Windows bola povolená hardvérová akcelerácia pri prehrávaní otvorených formátov videa (potrebné vhodné ovládače OpenGL 2, neskôr bude pridaná aj podpora v systémoch Linux a Mac OS). Novinkou v používateľskom rozhraní je funkcia Prepnúť na kartu, vďaka ktorej je možné prepnúť sa na už otvorenú kartu priamo z panela s adresou. Ďalšou novinkou je možnosť úpravy veľkosti textových polí vo webových formulároch.

Ďalšie informácie o novinkách a odkazy na prevzatie je možné nájsť v poznámkach k vydaniu Mozilla Developer Preview. Verzia je dostupná len v angličtine a nie je určená na bežné používanie.

6 komentárov k príspevku “Mozilla Developer Preview (Gecko 1.9.3a4)”

 1. Martin napísal:

  Mňa by len zaujímalo, kedy bude Firefox konečne podporovať 64bitové systémy.

 2. Vlado Valaštiak napísal:

  Martin: pracuje sa na tom. Záleží to aj na tom, aká bude dostupnosť 64-bitových verzií najrozšírenejších zásuvných modulov.

 3. VARGAS napísal:

  ja len dufam že konečne odstrania to otravne upozornenie na vyhladavacie moduly,ktore my vyskakuje na facebook.com ked my niekto napiše na čet,stale to pyta zasuvny modul

 4. Hubo napísal:

  VARGAS, problém je medzi monitorom a stoličkou. Skús nainštalovať QuickTime, QuickTime Alternative, alebo QT Lite s podporou MP3. 😛

 5. Lukáš napísal:

  nejde mi facebook.com presnejsie aplikacie na facebooku.com a ani chat mi nejde a zasuvny modul mi chyba co to znamena ??

 6. matusqo napísal:

  Dufam ze Mozilla uz raz sa pusti konecne poriadne do spravy pamate a ze Firefox konecne zacne releasovat prostriedky pri zatvarani kariet a nebude mat 1,6gb v RAM po dvoch tyzdnoch behu pri 15 kartach. Teraz je to maximalne neziaduci stav hrozne co sa tyka prace s pamatou.