Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Mozilla Developer Preview (Gecko 1.9.3a4)

Mozilla sprístupnila štvrtú testovaciu verziu Firefoxu, ktorá obsahuje vykresľovacie jadro Gecko 1.9.3. Ide o jadro, na ktorom bude založená nadchádzajúca veľká aktualizácia Firefoxu. Hlavnou novinkou tejto verzie je experimentálna podpora pre spúšťanie zásuvných modulov v samostatných procesoch v systémoch Mac OS, významne bola vylepšená podpora tejto funkcie v systémoch Windows a Linux.

V oblasti odozvy aplikácie bolo o 97% zrýchlené vypínanie aplikácie, vďaka čomu výrazne klesol čas potrebný na reštartovanie aplikácie. V systémoch Windows bola povolená hardvérová akcelerácia pri prehrávaní otvorených formátov videa (potrebné vhodné ovládače OpenGL 2, neskôr bude pridaná aj podpora v systémoch Linux a Mac OS). Novinkou v používateľskom rozhraní je funkcia Prepnúť na kartu, vďaka ktorej je možné prepnúť sa na už otvorenú kartu priamo z panela s adresou. Ďalšou novinkou je možnosť úpravy veľkosti textových polí vo webových formulároch.

Ďalšie informácie o novinkách a odkazy na prevzatie je možné nájsť v poznámkach k vydaniu Mozilla Developer Preview. Verzia je dostupná len v angličtine a nie je určená na bežné používanie.

6 komentárov k príspevku “Mozilla Developer Preview (Gecko 1.9.3a4)”

 1. Martin napísal:

  Mňa by len zaujímalo, kedy bude Firefox konečne podporovať 64bitové systémy.

 2. Vlado Valaštiak napísal:

  Martin: pracuje sa na tom. Záleží to aj na tom, aká bude dostupnosť 64-bitových verzií najrozšírenejších zásuvných modulov.

 3. VARGAS napísal:

  ja len dufam že konečne odstrania to otravne upozornenie na vyhladavacie moduly,ktore my vyskakuje na facebook.com ked my niekto napiše na čet,stale to pyta zasuvny modul

 4. Hubo napísal:

  VARGAS, problém je medzi monitorom a stoličkou. Skús nainštalovať QuickTime, QuickTime Alternative, alebo QT Lite s podporou MP3. 😛

 5. Lukáš napísal:

  nejde mi facebook.com presnejsie aplikacie na facebooku.com a ani chat mi nejde a zasuvny modul mi chyba co to znamena ??

 6. matusqo napísal:

  Dufam ze Mozilla uz raz sa pusti konecne poriadne do spravy pamate a ze Firefox konecne zacne releasovat prostriedky pri zatvarani kariet a nebude mat 1,6gb v RAM po dvoch tyzdnoch behu pri 15 kartach. Teraz je to maximalne neziaduci stav hrozne co sa tyka prace s pamatou.