Fórum Mozilla.sk

mazanie správ - nefunguje
(5) od Ansambl
št, 23.03.2017 08:30

Nejde spustiť Firefox
(2) od Ansambl
so, 18.03.2017 12:03

Google Inbox
(4) od stanleek
st, 15.03.2017 12:24

Firefox 52, "chlpaté" písmo
(7) od Peter V
ne, 12.03.2017 13:50

Počet príspevkov: 32280

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

Sunbird

Organizujte svoj čas

Logo SunbirdSunbird je pomerne nový (ešte vo vývoji) samostatný program, ktorý je založený na rozšírení Calendar pôvodne určenom pre ThunderbirdMozilla Suite. Ide o plnohodnotný elektronický kalendár so všetkými potrebnými funkciami, vďaka ktorému si budete môcť kompletne plánovať svoj každodenný rozvrh, úlohy a zároveň môcť kontrolovať všetky termíny. Získate tým úplnú kontrolu nad svojím časom.

Prehľad niektorých základných vlastností

Zdieľanie kalendárov

Sunbird podporuje zdieľanie kalendárov, ktoré môžete mať umiestnené na webových serveroch. Táto vlastnosť je veľmi výhodná, ak pracujete na viacerých počítačoch a potrebujete mať vždy na každom prístup k svojim kalendárom.

Zobrazovanie viacerých kalendárov

Svoj kalendár si môžete rozdeliť na viacero samostatných kalendárov a môžete medzi nimi vyberať tie, ktoré chcete mať zobrazené. Týmto spôsobom môžete od seba oddeliť rôzne svoje činnosti (napr. prácu od súkromia).

Farebné triedenie kalendárov

Táto funkcia je výhodná, ak používate viacero súborov kalendára v jednom okne. Informácie zobrazované v jednotlivých kalendároch, tak budú od seba farebne odlíšené. Týmto spôsobom môžete mať udalosti z firemného kalendára označené napr. fialovou farbou a udalosti osobného kalendára napr. modrou farbou. Tak isto sa dajú farebne odlíšiť aj kalendáre lokálne alebo vzdialené.

Možnosti importu a exportu kalendárov

Sunbird podporuje import a export súborov vo formáte iCalendar a vCalendar. Nechýba ani možnosť exportu do súborov typu RTF či HTML.

Multiplatformová podpora

Tak ako už pri produktoch na báze Mozilla býva zvykom, aj Sunbird je riešený multiplatformovo. Je teda úplne jedno, či používate Windows, GNU/Linux, alebo Mac OS X. Sunbird je k dispozícii pre všetky tri systémy.

Intuitívne ovládanie v slovenčine

Sunbird je ešte stále vo vývoji, no napriek tomu je už pomerne dobre použiteľný. Mozilla.sk ho plne podporuje a lokalizuje. Dostupné sú kompletné inštalačné balíky priamo v slovenčine a takisto aj slovenské jazykové balíky. Organizovanie času v slovenskej verzii Sunbirdu bude pre vás ešte jednoduchšie a intuitívnejšie. Do Sunbirdu si môžete naimportovať aj rôzne kalendáre ICS. K dispozícii je aj fórum na podporu používateľov, kde sa riešia aj otázky týkajúce sa tohto programu.