Fórum Mozilla.sk

Uložisko pošty na USB
(15) od Ferik
so, 24.06.2017 19:43

Predvolený prehliadač.
(5) od ab021
ne, 18.06.2017 15:49

Chybná tlač e-mailov po aktualizacii na 52.1.1 win64x
(10) od Roman64
št, 08.06.2017 05:51

OS Sierra - problem pro odosielani emailov
(3) od Ansambl
st, 07.06.2017 13:49

Počet príspevkov: 32379

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Sunbird

Organizujte svoj čas

Logo SunbirdSunbird je pomerne nový (ešte vo vývoji) samostatný program, ktorý je založený na rozšírení Calendar pôvodne určenom pre ThunderbirdMozilla Suite. Ide o plnohodnotný elektronický kalendár so všetkými potrebnými funkciami, vďaka ktorému si budete môcť kompletne plánovať svoj každodenný rozvrh, úlohy a zároveň môcť kontrolovať všetky termíny. Získate tým úplnú kontrolu nad svojím časom.

Prehľad niektorých základných vlastností

Zdieľanie kalendárov

Sunbird podporuje zdieľanie kalendárov, ktoré môžete mať umiestnené na webových serveroch. Táto vlastnosť je veľmi výhodná, ak pracujete na viacerých počítačoch a potrebujete mať vždy na každom prístup k svojim kalendárom.

Zobrazovanie viacerých kalendárov

Svoj kalendár si môžete rozdeliť na viacero samostatných kalendárov a môžete medzi nimi vyberať tie, ktoré chcete mať zobrazené. Týmto spôsobom môžete od seba oddeliť rôzne svoje činnosti (napr. prácu od súkromia).

Farebné triedenie kalendárov

Táto funkcia je výhodná, ak používate viacero súborov kalendára v jednom okne. Informácie zobrazované v jednotlivých kalendároch, tak budú od seba farebne odlíšené. Týmto spôsobom môžete mať udalosti z firemného kalendára označené napr. fialovou farbou a udalosti osobného kalendára napr. modrou farbou. Tak isto sa dajú farebne odlíšiť aj kalendáre lokálne alebo vzdialené.

Možnosti importu a exportu kalendárov

Sunbird podporuje import a export súborov vo formáte iCalendar a vCalendar. Nechýba ani možnosť exportu do súborov typu RTF či HTML.

Multiplatformová podpora

Tak ako už pri produktoch na báze Mozilla býva zvykom, aj Sunbird je riešený multiplatformovo. Je teda úplne jedno, či používate Windows, GNU/Linux, alebo Mac OS X. Sunbird je k dispozícii pre všetky tri systémy.

Intuitívne ovládanie v slovenčine

Sunbird je ešte stále vo vývoji, no napriek tomu je už pomerne dobre použiteľný. Mozilla.sk ho plne podporuje a lokalizuje. Dostupné sú kompletné inštalačné balíky priamo v slovenčine a takisto aj slovenské jazykové balíky. Organizovanie času v slovenskej verzii Sunbirdu bude pre vás ešte jednoduchšie a intuitívnejšie. Do Sunbirdu si môžete naimportovať aj rôzne kalendáre ICS. K dispozícii je aj fórum na podporu používateľov, kde sa riešia aj otázky týkajúce sa tohto programu.