Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Firefox oslavuje päť rokov

Firefox 3.5.5 V pondelok 9. novembra 2009 oslavuje internetový prehliadač Firefox päť rokov od sprístupnenia jeho prvej ostrej verzie. Tá priniesla nové funkcie ako prehliadanie na kartách, blokovanie vyskakovacích okien, podporu doplnkov a tém vzhľadu či zvýšenú ochranu pred nebezpečným softvérom, bola dostupná v 29 jazykových verziách a v novembri 2004 dosiahla trhový podiel 1,2%. Za päť rokov priniesol Firefox množstvo ďalších funkcií, lokalizovaný bol do viac ako 70 jazykov a denne ho používa viac ako 330 miliónov ľudí po celom svete. Jeho aktuálny celosvetový podiel je 24.7% (Net Applications, október 2009), v Európe je to 34.47% (Net Applications, október 2009), na Slovensku 43.3% (AT Internet Institute, september 2009). V auguste tohto roka dosiahol 1 miliardu prevzatí.

Pri príležitosti oslavy piatych narodenín organizuje Mozilla kampaň, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy. Viac na stránke Päť rokov Firefoxu.

fyfx

1 komentár k príspevku “Firefox oslavuje päť rokov”

  1. Juraj napísal:

    Všetko najlepšie Firefox 🙂