Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Firefox oslavuje päť rokov

Firefox 3.5.5 V pondelok 9. novembra 2009 oslavuje internetový prehliadač Firefox päť rokov od sprístupnenia jeho prvej ostrej verzie. Tá priniesla nové funkcie ako prehliadanie na kartách, blokovanie vyskakovacích okien, podporu doplnkov a tém vzhľadu či zvýšenú ochranu pred nebezpečným softvérom, bola dostupná v 29 jazykových verziách a v novembri 2004 dosiahla trhový podiel 1,2%. Za päť rokov priniesol Firefox množstvo ďalších funkcií, lokalizovaný bol do viac ako 70 jazykov a denne ho používa viac ako 330 miliónov ľudí po celom svete. Jeho aktuálny celosvetový podiel je 24.7% (Net Applications, október 2009), v Európe je to 34.47% (Net Applications, október 2009), na Slovensku 43.3% (AT Internet Institute, september 2009). V auguste tohto roka dosiahol 1 miliardu prevzatí.

Pri príležitosti oslavy piatych narodenín organizuje Mozilla kampaň, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy. Viac na stránke Päť rokov Firefoxu.

fyfx

1 komentár k príspevku “Firefox oslavuje päť rokov”

  1. Juraj napísal:

    Všetko najlepšie Firefox 🙂