Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Štvrtá testovacia verzia Thunderbirdu 3

Thunderbird 3.0 beta 4 Mozilla Messaging dnes uvoľnila štvrtú verejnú testovaciu beta verziu nadchádzajúcej generácie e-mailového klienta Thunderbird 3, ktorý prinesie množstvo nových funkcií a vylepšení aktuálnej verzie Thunderbirdu 2. Keďže ide o testovaciu verziu, neodporúča sa používať ju s bežne používaným profilom.

Aké sú novinky oproti verzii beta 3?

Vo finálnej verzii Thunderbirdu 3 sa objaví viacero zaujímavých funkcií. Niektoré boli súčasťami verzií beta 1, beta 2 a beta 3, beta 4 okrem iného prináša:

  • nové fulltextové vyhľadávanie, vrátane nového spôsobu indexácie pošty
  • nový jednoduchší sprievodca nastavením účtu, vrátane funkcie automatického vyhľadania nastavení poštových serverov
  • upravený panel nástrojov – niektoré tlačidlá boli štandardne presunuté do hlavičky správy
  • oddelené témy vzhľadu pre Windows XP a Vista

a ďalšie úpravy funkčnosti a vzhľadu programu.

Úplný zoznam zmien nájdete v poznámkach k vydaniu. Celkovo bolo v tejto verzii vykonaných viac ako 200 zmien.

Pred sprístupnením ostrej verzie Thunderbirdu 3 sa podľa plánu dočkáme minimálne jednej verzie označenej ako kandidát na vydanie. Presný termín vydania finálnej verzie zatiaľ nebol určený, malo by sa tak stať v novembri tohto roka.

Kde nájdem túto verziu?

Kompletné inštalačné programy sú dostupné vo viac ako 40 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 3.0 beta 4:

Upozornenie: Ide o testovaciu verziu, od ktorej Mozilla Messaging očakáva otestovanie nových funkcií širšou verejnosťou, aby tak mohli byť zachytené a opravené najčastejšie sa vyskytujúce chyby. Pred spustením testovacej verzie odporúčame vytvoriť nový profil.

Komentáre sú uzavreté.