Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Tretia testovacia beta verzia Thunderbirdu 3

Thunderbird 3.0 beta 3 Mozilla Messaging dnes uvoľnila tretiu verejnú testovaciu beta verziu nadchádzajúcej generácie e-mailového klienta Thunderbird 3, ktorý prinesie množstvo nových funkcií a vylepšení aktuálnej verzie Thunderbirdu 2. Keďže ide o testovaciu verziu, neodporúča sa používať ju s bežne používaným profilom.

Aké sú novinky oproti verzii beta 2?

Vo finálnej verzii Thunderbirdu 3 sa má objaviť viacero zaujímavých funkcií. Niektoré boli súčasťami verzií beta 1 a beta 2, ďalšie sú zatiaľ v štádiu rozpracovania. Medzi hlavné novinky verzie beta 3 patrí:

 • vylepšená podpora čítania správ na kartách, vrátane funkcie uloženia otvorených kariet so správami pri reštarte programu
 • podpora konverzácií
 • nový pohľad na priečinky, tzv. Inteligentné priečinky, ktorý kombinuje rovnaké priečinky z rôznych účtov do jedného
 • vylepšená podpora tzv. rozosielacích zoznamov (mailing list)
 • lepšia integrácia s Gmailom
 • množstvo zmien v jadre programu, ktoré sú prípravou pre nové funkcie

a ďalšie úpravy funkčnosti a vzhľadu programu.

Úplný zoznam zmien nájdete v poznámkach k vydaniu. Celkovo bolo v tejto verzii vykonaných viac ako 500 zmien.

Pred sprístupnením ostrej verzie Thunderbirdu 3 sa podľa plánu dočkáme ešte jednej testovacej verzie. Medzi plánované nové funkcie, ktoré by sa mali objaviť, patrí vylepšená automatická konfigurácia e-mailových kont, vylepšenie podpory pre prehliadanie na kartách, inteligentné full-textové vyhľadávanie, vylepšenie správcu činností a jeho previazanie s interaktívnym stavovým riadkom či úpravy predvolenej témy vzhľadu. Presný termín vydania finálnej verzie zatiaľ nebol určený.

Kde nájdem túto verziu?

Kompletné inštalačné programy sú dostupné v 43 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 3.0 beta 3:

Upozornenie: Ide o testovaciu verziu, od ktorej Mozilla Messaging očakáva otestovanie nových funkcií širšou verejnosťou, aby tak mohli byť zachytené a opravené najčastejšie sa vyskytujúce chyby. Pred spustením testovacej verzie odporúčame vytvoriť nový profil.

6 komentárov k príspevku “Tretia testovacia beta verzia Thunderbirdu 3”

 1. maros napísal:

  Zdravim. Neviete kedy by mohla byt dokoncena finalna verzia Thunderbird 3?? Diky za odpoved

 2. Vlado Valaštiak napísal:

  maros: jeseň 09

 3. Matchke napísal:

  Keby tak este zapracovali na archivacii mailov. To by bola parada.

 4. Vlado Valaštiak napísal:

  Matchke: od verzie beta 2 Thunderbird funkciu archivácie e-mailov obsahuje. Alebo myslíš nejaké jej konkrétne vylepšenie?

 5. Filip napísal:

  Mohla by konečne pribudnúť možnosť vyexportovať nastavenia účtov a následný import na inom počítači (uvítal by som aj kompatibilitu medzi rôznymi OS – napr. vo Win mám 3 mailové kontá a rád by som si ich preniesol do Linuxu).

 6. Frankie napísal:

  Filip:
  Si dost naivny – vyrobca Windowsu robi vsetko preto, aby jeho platene programy boli co najmenej kompaktibilne s inymi platenymi programami (okrem vlastnych) a bezplatnymi programami.