Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Tretia testovacia beta verzia Thunderbirdu 3

Thunderbird 3.0 beta 3 Mozilla Messaging dnes uvoľnila tretiu verejnú testovaciu beta verziu nadchádzajúcej generácie e-mailového klienta Thunderbird 3, ktorý prinesie množstvo nových funkcií a vylepšení aktuálnej verzie Thunderbirdu 2. Keďže ide o testovaciu verziu, neodporúča sa používať ju s bežne používaným profilom.

Aké sú novinky oproti verzii beta 2?

Vo finálnej verzii Thunderbirdu 3 sa má objaviť viacero zaujímavých funkcií. Niektoré boli súčasťami verzií beta 1 a beta 2, ďalšie sú zatiaľ v štádiu rozpracovania. Medzi hlavné novinky verzie beta 3 patrí:

 • vylepšená podpora čítania správ na kartách, vrátane funkcie uloženia otvorených kariet so správami pri reštarte programu
 • podpora konverzácií
 • nový pohľad na priečinky, tzv. Inteligentné priečinky, ktorý kombinuje rovnaké priečinky z rôznych účtov do jedného
 • vylepšená podpora tzv. rozosielacích zoznamov (mailing list)
 • lepšia integrácia s Gmailom
 • množstvo zmien v jadre programu, ktoré sú prípravou pre nové funkcie

a ďalšie úpravy funkčnosti a vzhľadu programu.

Úplný zoznam zmien nájdete v poznámkach k vydaniu. Celkovo bolo v tejto verzii vykonaných viac ako 500 zmien.

Pred sprístupnením ostrej verzie Thunderbirdu 3 sa podľa plánu dočkáme ešte jednej testovacej verzie. Medzi plánované nové funkcie, ktoré by sa mali objaviť, patrí vylepšená automatická konfigurácia e-mailových kont, vylepšenie podpory pre prehliadanie na kartách, inteligentné full-textové vyhľadávanie, vylepšenie správcu činností a jeho previazanie s interaktívnym stavovým riadkom či úpravy predvolenej témy vzhľadu. Presný termín vydania finálnej verzie zatiaľ nebol určený.

Kde nájdem túto verziu?

Kompletné inštalačné programy sú dostupné v 43 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 3.0 beta 3:

Upozornenie: Ide o testovaciu verziu, od ktorej Mozilla Messaging očakáva otestovanie nových funkcií širšou verejnosťou, aby tak mohli byť zachytené a opravené najčastejšie sa vyskytujúce chyby. Pred spustením testovacej verzie odporúčame vytvoriť nový profil.

6 komentárov k príspevku “Tretia testovacia beta verzia Thunderbirdu 3”

 1. maros napísal:

  Zdravim. Neviete kedy by mohla byt dokoncena finalna verzia Thunderbird 3?? Diky za odpoved

 2. Vlado Valaštiak napísal:

  maros: jeseň 09

 3. Matchke napísal:

  Keby tak este zapracovali na archivacii mailov. To by bola parada.

 4. Vlado Valaštiak napísal:

  Matchke: od verzie beta 2 Thunderbird funkciu archivácie e-mailov obsahuje. Alebo myslíš nejaké jej konkrétne vylepšenie?

 5. Filip napísal:

  Mohla by konečne pribudnúť možnosť vyexportovať nastavenia účtov a následný import na inom počítači (uvítal by som aj kompatibilitu medzi rôznymi OS – napr. vo Win mám 3 mailové kontá a rád by som si ich preniesol do Linuxu).

 6. Frankie napísal:

  Filip:
  Si dost naivny – vyrobca Windowsu robi vsetko preto, aby jeho platene programy boli co najmenej kompaktibilne s inymi platenymi programami (okrem vlastnych) a bezplatnymi programami.

Komentáre sú uzavreté.