Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Sprístupnený Seamonkey 2.0 beta 1, už aj v slovenčine

SeaMonkey 2 Vývojári balíka aplikácií SeaMonkey sprístupnili prvú testovaciu beta verziu jeho nadchádzajúcej generácie – SeaMonkey 2.0 beta 1, ktorá využíva rovnaké jadro ako Firefox 3.5.1 a pripravovaný Thunderbird 3.0. Oproti predchádzajúcim verziám alpha pridáva niekoľko noviniek:

  • nový správca preberania súborov založený na tom, ktorý používa Firefox 3.5, avšak s vlastným rozšíreným používateľským rozhraním
  • implementovaná funkcia ukážky webových kanálov RSS
  • plne prispôsobiteľné panely s nástrojmi aj v okne e-mailového klienta
  • funkcia archivácie správ v e-mailovom klientovi
  • možnosť vloženia a úpravy podpisu e-mailových správ priamo cez rozhranie aplikácie
  • plne prispôsobiteľné panely s nástrojmi aj v okne e-mailového klienta
  • plne lokalizované zostavenia – beta 1 je dostupná v 15 oficiálnych lokalizáciách vrátane slovenčiny

a množstvo opráv a menších vylepšení.

Prehľad noviniek, ktoré priniesli predchádzajúce testovacia verzia, nájdete v článkoch o verziách alpha 1, alpha 2 a alpha 3, rozsiahly a podrobný prehľad zmien v tejto generácii SeaMonkey nájdete na domovskej stránke projektu www.seamonkey-project.org.

Pred vydaním finálnej verzie je v pláne ešte jedna testovacia verzia beta 2. Medzi novinky tejto verzie by mala patriť podpora prehliadania na kartách v e-mailovom klientovi, možnosť upravenia panelov nástrojov aj ďalších oknách aplikácie, podpora pre kalendárové rozšírenie Lightning, vylepšená podpora e-mailových protokolov a mnoho ďalších.

Upozornenie: ide o testovaciu verziu, ktorá obsahuje skryté aj známe chyby, preto sa neodporúča na ostré nasadenie. Pri jeho spustení odporúčame vytvoriť čistý profil (ako na to). Používatelia verzie 1.1.* si musia dať pozor na nové umiestnenie profilu vo verzii 2.0, pri prípadnom návrate na verziu 1.1.* je bude potrebné profil vrátiť na pôvodné miesto.

Kde nájdem verziu 2.0 beta 1?

Kompletné inštalačné programy sú oficiálne dostupné v 15 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 2.0 beta 1:

Komentáre sú uzavreté.