Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Sprístupnený Seamonkey 2.0 beta 1, už aj v slovenčine

SeaMonkey 2 Vývojári balíka aplikácií SeaMonkey sprístupnili prvú testovaciu beta verziu jeho nadchádzajúcej generácie – SeaMonkey 2.0 beta 1, ktorá využíva rovnaké jadro ako Firefox 3.5.1 a pripravovaný Thunderbird 3.0. Oproti predchádzajúcim verziám alpha pridáva niekoľko noviniek:

  • nový správca preberania súborov založený na tom, ktorý používa Firefox 3.5, avšak s vlastným rozšíreným používateľským rozhraním
  • implementovaná funkcia ukážky webových kanálov RSS
  • plne prispôsobiteľné panely s nástrojmi aj v okne e-mailového klienta
  • funkcia archivácie správ v e-mailovom klientovi
  • možnosť vloženia a úpravy podpisu e-mailových správ priamo cez rozhranie aplikácie
  • plne prispôsobiteľné panely s nástrojmi aj v okne e-mailového klienta
  • plne lokalizované zostavenia – beta 1 je dostupná v 15 oficiálnych lokalizáciách vrátane slovenčiny

a množstvo opráv a menších vylepšení.

Prehľad noviniek, ktoré priniesli predchádzajúce testovacia verzia, nájdete v článkoch o verziách alpha 1, alpha 2 a alpha 3, rozsiahly a podrobný prehľad zmien v tejto generácii SeaMonkey nájdete na domovskej stránke projektu www.seamonkey-project.org.

Pred vydaním finálnej verzie je v pláne ešte jedna testovacia verzia beta 2. Medzi novinky tejto verzie by mala patriť podpora prehliadania na kartách v e-mailovom klientovi, možnosť upravenia panelov nástrojov aj ďalších oknách aplikácie, podpora pre kalendárové rozšírenie Lightning, vylepšená podpora e-mailových protokolov a mnoho ďalších.

Upozornenie: ide o testovaciu verziu, ktorá obsahuje skryté aj známe chyby, preto sa neodporúča na ostré nasadenie. Pri jeho spustení odporúčame vytvoriť čistý profil (ako na to). Používatelia verzie 1.1.* si musia dať pozor na nové umiestnenie profilu vo verzii 2.0, pri prípadnom návrate na verziu 1.1.* je bude potrebné profil vrátiť na pôvodné miesto.

Kde nájdem verziu 2.0 beta 1?

Kompletné inštalačné programy sú oficiálne dostupné v 15 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 2.0 beta 1:

Komentáre sú uzavreté.