Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

SeaMonkey 2.0 alpha 3

SeaMonkey 2 Vývojári balíka aplikácií SeaMonkey sprístupnili tretiu ranú testovaciu verziu jeho nadchádzajúcej generácie – SeaMonkey 2.0 alpha 3, ktorá využíva rovnaké jadro ako pripravovaný Firefox 3.1 a Thunderbird 3.0. Oproti predchádzajúcej verzii alpha 2 pridáva niekoľko noviniek:

  • nový správca hesiel známy z Firefoxu
  • správca histórie prehliadania založený na databáze SQLite, čo umožňuje zvýšenie počtu záznam histórie bez ovplyvnenia výkonu aplikácie
  • panel s adresou používa na ponúkanie výsledkov rovnaký algoritmus ako Firefox 3, vďaka čomu ponúka relevantnejšie výsledky
  • plne prispôsobiteľné panely s nástrojmi, zatiaľ len v oknách prehliadača
  • systém na obnovu otvorených okien a kariet pri reštarte alebo páde aplikácie

a množstvo opráv a menších vylepšení.

Prehľad noviniek, ktoré priniesli predchádzajúce testovacia verzia, nájdete v článkoch o verziách alpha 1 a alpha 2, rozsiahly prehľad zmien v tejto generácii SeaMonkey nájdete na domovskej stránke projektu www.seamonkey-project.org.

V nasledujúcich verziách by sa mali objaviť novinky ako správca preberania súborov známy z Firefoxu, avšak s rozšíreným používateľským rozhraním, podpora prehliadania na kartách v e-mailovom klientovi, možnosť upravenia panelov nástrojov aj ostatných oknách aplikácie, podpora pre kalendárové rozšírenie Lightning, vylepšená podpora e-mailových protokolov a mnoho ďalších.

Upozornenie: ide o testovaciu verziu, ktorá obsahuje skryté aj známe chyby, preto sa neodporúča na ostré nasadenie. Pri jeho spustení odporúčame vytvoriť čistý profil (ako na to). Používatelia verzie 1.1.* si musia dať pozor na nové umiestnenie profilu vo verzii 2.0, pri prípadnom návrate na verziu 1.1.* je bude potrebné profil vrátiť na pôvodné miesto.

Kde nájdem verziu 2.0 alpha 3?

Kompletné inštalačné balíky sú zatiaľ dostupné len v angličtine, k dispozícii je však niekoľko experimentálnych jazykových balíkov, medzi ktorými nechýba ani slovenský. V tejto testovacej verzii ešte nebola implementovaná podpora pre plnú lokalizáciu používateľského rozhrania, preto sa niektoré súčasti zobrazujú v angličtine.

Slovenský jazykový balík:

  • XPI veľkosť: 1,1 MB
Verzia 2.0 alpha 3 (angličtina):

Najbližšia testovacia verzia označená ako beta 1 by mala prísť s kompletnou lokalizáciou vrátane plnohodnotných lokalizovaných inštalačných balíkov.

Komentáre sú uzavreté.