Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Druhá testovacia beta verzia Thunderbirdu 3

Thunderbird 3.0 beta 2 Mozilla Messaging dnes uvoľnila druhú verejnú testovaciu beta verziu nadchádzajúcej generácie e-mailového klienta Thunderbird 3, ktorý prinesie množstvo nových funkcií a vylepšení aktuálnej verzie Thunderbirdu 2. Keďže ide o testovaciu verziu, neodporúča sa používať ju s bežne používaným profilom.

Aké sú novinky oproti verzii beta 1?

Vo finálnej verzii Thunderbirdu 3 sa má objaviť viacero zaujímavých funkcií. Niektoré boli súčasťou verzie beta 1, väčšina z plánovaných funkcií má momentálne rozpracované potrebné úpravy jadra programu a začína sa pracovať ich implementácii do používateľského rozhrania tak, aby boli všetky dostupné do sprístupnenia nasledujúcej testovacej verzie. Medzi hlavné novinky verzie beta 2 patrí:

 • funkcia archivovania správ – pomocou tlačidla v hlavičke správy alebo stlačenia klávesovej skratky je možné presunúť označenú správu do archívnych priečinkov (momentálne pre každý mesiac jeden priečinok). Táto základná funkcionalita má byť v najbližšej testovacej verzii rozšírená.
 • nový Správca činností, ktorý bude zobrazovať činnosti vykonávané Thunderbirdom, ako je synchronizácia správ so serverom, operácie so správami, prijímanie a odosielanie správ apod. V tejto verzii okno zobrazuje len niektoré činnosti. Cieľom implementácie tohto správcu je zníženie počtu zobrazovaných dialógových okien zobrazovaných počas činnosti programu.
 • nový Správca hesiel známy z Firefoxu
 • zrýchlenie načítavania správ na účtoch IMAP pomocou ich načítavania na pozadí
 • ďalšie úpravy funkčnosti a vzhľadu hlavičky správy
 • prehliadanie na kartách – prepínanie kariet pomocou klávesnice

Úplný zoznam zmien nájdete v poznámkach k vydaniu. Celkovo bolo v tejto verzii vykonaných viac ako 340 zmien.

Pred sprístupnením ostrej verzie Thunderbirdu 3 sa podľa plánu dočkáme ešte minimálne jednej testovacej verzie. Medzi plánované nové funkcie, ktoré by sa mali objaviť, patrí automatická konfigurácia e-mailových kont, vylepšenie podpory pre prehliadanie na kartách, inteligentné full-textové vyhľadávanie, vylepšenie správcu činností a jeho previazanie s interaktívnym stavovým riadkom či úpravy predvolenej témy vzhľadu. O najbližších plánoch sa dočítate aj na blogu Davida Aschera, CEO Mozilla Messaging. Presný termín vydania ostrej verzie zatiaľ nebol určený.

Kde nájdem túto verziu?

Kompletné inštalačné programy sú dostupné v 43 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 3.0 beta 2:

Upozornenie: Ide o testovaciu verziu, od ktorej Mozilla Messaging očakáva otestovanie nových funkcií širšou verejnosťou, aby tak mohli byť zachytené a opravené najčastejšie sa vyskytujúce chyby. Pred spustením testovacej verzie odporúčame vytvoriť nový profil.

3 komentáre k príspevku “Druhá testovacia beta verzia Thunderbirdu 3”

 1. aj0 napísal:

  Skoda, ze ani v tretej verzii nebude pripomienkovaci kalendar, ako ma outlook. Nechce sa mi verit. ze je taky problem nieco take integrovat, obzvlast, ak je to taka neprehliadnutelna funkcia.

 2. Vlado Valaštiak napísal:

  Lightning nebude súčasťou, to ale neznamená, že sa nebude dať nainštalovať. Pracuje sa na ňom tak, aby mohol byť v niektorej verzii aj integrálnou súčasťou Thunderbirdu. Bohužiaľ vývojársky tím Lightningu má problém s nedostatkom ľudí.

 3. Robo10 napísal:

  Nejedna sa ani tak o samotne rozsirenie ci bude alebo nebude sucastou. To je ten najmensi problem. Problem je v tom ze sa kalendar neda priamo synchronizovat s mobilom a je potrebne na to pouzit ine programy. Toto vidim ako vyraznu chybu TB.