Fórum Mozilla.sk

Nedajú sa stiahnuť do priečinka správy
(1) od Ansambl
po, 16.01.2017 05:40

Nefunkčná tlač stránok
(2) od Jacen
ne, 15.01.2017 11:11

novy mail - musim menit "odstavec" na "text"
(5) od rdolezal
so, 14.01.2017 15:34

Nastavenie tlače v thunderbirde
(0) od Kveta
št, 12.01.2017 10:50

Počet príspevkov: 32193

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

Mozilla opravila chybu vo Firefoxe, je tu verzia 2.0.0.7

Firefox Mozilla dnes sprístupnila minoritnú bezpečnostnú aktualizáciu prehliadača Firefox na verziu 2.0.0.7. Nová verzia opravuje nedávno objavenú bezpečnostnú chybu, ktorá umožňovala pri použití špeciálne upraveného súboru QuickTime spustiť na počítači ľubovoľný kód. Aktualizácie budú zakrátko dostupné cez zabudovaný aktualizačný mechanizmus, kompletné inštalačné programy nájdete v sekcii Na stiahnutie. Všetkým používateľom odporúčame čo najskôr aktualizovať.

18 komentárov k príspevku “Mozilla opravila chybu vo Firefoxe, je tu verzia 2.0.0.7”

 1. Pavel "JasnaPaka" Cvrček napísal:

  Ale tato verze uvedenou chybu neopravuje. Jedná se o chybu v QuickTime, kterou si musí opravit společnost Apple. Tato verze je pouze prevencí před zneužitím této chyby ve Firefoxu.

 2. SlovakSoft napísal:

  Pavel, samozrejme máš pravdu, ale formulácia podľa mňa celkom zodpovedá tomu, čo je uvedené v Release Notes na Mozilla.com: „The following security issue was fixed.“ Tu by sa pravda skôr hodilo namiesto slova „opravená“ niečo iné (zaplátaná?).

 3. miro napísal:

  ano, aktualizacia sa mi sosla a FF ma vyzval na restart a uz ho neviem rozbehnut… jendoducho sa nenastartuje, chvila rozmyslania, presypacky, a…. nic… ??? kde je problem ???

 4. SlovakSoft napísal:

  miro:
  To nemusí byť také jednoduché vyriešiť to na tomto mieste. Na fóre sa to riešilo už viackrát (stačí aj vyhľadať výraz „aktualizácia“ alebo podobne). Takmer pri každej aktualizácii sa niekto objaví s takýmto problémom.

 5. miro napísal:

  no jasne ze je to problem rozsireni, ale ja mam FF uplne holy lebo je to na compe na prevadzke, kde mam pristup na net iba ja a kedze je to len prilezitostne je to tu ciste na xp home, jak je to pak mozne ?

 6. SlovakSoft napísal:

  Nemyslel som tým vôbec rozšírenia – pri minoritnej aktualizácii s nimi problém nebýva, a ak by bol, jednoducho by sa zakázali. Práve že sa snažím naznačiť, že možných príčin je viac a snažiť sa na to prísť v komentároch nie je veľmi vhodné. Žiadna notifikácia odpovedí, za pár dní tento článok bude preč a už ho nikto nenájde atď.
  Napr. firefox.exe blokovaný iným programom (yzdock, Firefox Preloader), potrebuje sa ukončiť… Ďalej možno skúsiť odstránenie podpriečinka updates z inštalačného priečinka. Ďalej možno skúsiť novú inštaláciu celého inštalátora (najprv treba ukončiť firefox.exe). Ďalej možno skúsiť vytvoriť nový profil.

 7. Jurci11 napísal:

  Po inštalácií mi nejde načítať žiadna stánka! Musel som znovu naiinštalovať verziu 2.0.0.6!

 8. SlovakSoft napísal:

  Za tým je zvyčajne firewall.

 9. Janko napísal:

  Ani mne nešiel po aktualizácii Firefox reštartovať. Pomohlo mi ukončenie procesu firefox.exe cez ctrl-alt-del. Potom už išiel normálne.

 10. Jozef napísal:

  Mám veľký problém s mojou Mozilou aktualizoval som na najnovšiu verziu a ako tu už je uvedené, že po reštarte nejde tzv. „nakopnúť“ ja mám problém v tom, že po reinštalácií Mozili som dopadol tak isto a vôbec mi nejde

 11. Jozef napísal:

  a toto mi píše AUS: Chybný aktualizačný súbor XML (200)

 12. SlovakSoft napísal:

  – Odstrániť z inštalačného priečinka podpriečinok updates
  – Alebo odstrániť z priečinka profilu súbor secmod.db
  – Alebo možno najrýchlejší spôsob: nová inštalácia kompletným inštalátorom

 13. PeePay napísal:

  ja len pripomeniem, ze po aktualizacii ste zabudli prehodit nasledujucu verziu v kolonke „ocakavame“. stale je tam este aj 2.0.0.7 na 17.sept.

 14. fepa napísal:

  ja som aktualizoval a vsetko klape ako ma

 15. Pepo napísal:

  Pruser…aktualizoval som si mozillu a zmizli mi vsetky zalozky, oblubene strankuy, cele nastavenie… velice som nasrdeny…co sa stalo a ako to vratit?
  POMOOOOOOOOOC

 16. SlovakSoft napísal:

  Pepo:
  Bolo by dobre opýtať sa na fóre. V skratke: asi ste len v inom profile, treba spustiť Správcu profilov. Viď napríklad na tejto stránke ponuka naľavo Tipy a návody > 50 odpovedí… otázka č. 2.

 17. Jozef napísal:

  Ďakujem fachá to

 18. apple security napísal:

  Great content! Have you ever considered using RSS feeds? Contact
  apple security http://www.legalnursenetwork.com/

Pridať komentár

XHTML: Môžete použiť nasledujúce tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>