Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Firefox si drží podiel na úrovni 30%

Francúzska spoločnosť XiTi Monitor po čase opäť uverejnila svoj pravidelný prehľad podielu internetových prehliadačov na európskom trhu. Na čele sa s klesajúcou tendenciou stále drží Internet Explorer, ktorý má zastúpenie tesne pod hranicou 60%. Viac ako polovicu jeho podielu dosiahol Firefox, ktorý si s prehľadom dlhodobo drží svoju druhú priečku pred päťpercentnou Operou a Safari s dva a pol percentami. Google Chrome od svojho uvedenia na sklonku leta tohto roku výraznejšie nestúpol a stále figuruje na piatom mieste s približne 1% podielu. Vyše pol percenta dosiahol ešte Netscape, ostatné prehliadače predstavujú desatinu percenta trhu.
Zastúpenie prehliadačov v Európe
Prieskum prebiehal od 1. do 30.novembra 2008 a bol uskutočnený na vzorke 121919 stránok monitorovaných spoločnosťou XiTi Monitor. Uvádza tiež informáciu o tom, aký podiel jednotlivých prehliadačov zastupujú ich aktuálne verzie. Kým z používateľov Internet Exploreru používa jeho najnovšiu, siedmu verziu, ktorá je na trhu už dva roky 61% používateľov, tretiu verziu Firefoxu, ktorá má 6 mesiacov, používa 76% jeho používateľov.
Podiel aktuálnych verzií prehliadačov

5 komentárov k príspevku “Firefox si drží podiel na úrovni 30%”

 1. Gohom napísal:

  No je vidieť,že aj v tejto krízovej dobe sa cca 31,1% používateľov PC riadi zdravým rozumom….

 2. XAPOH napísal:

  No len tak dalej … do noveho oku prajem celej mozille stale viac a viac uzivatelov aby nam dodavali stale len kvalitne kody…:D dufam ze v buduci tok sa tu budeme rozplyvat nad tym ze FX vs. IE bude 1:1 🙂

 3. Lubos napísal:

  Pekné čísla uvidíme, čo s tým spraví Chrome. A ten podiel IE7 voči ostatným IE je taktiež potešujúci.

 4. Gianny napísal:

  Neviem, či je ten pomer IE7 až taký potešujúci.
  1. Skoro 40% používateľov IE ešte stále používa „nebezpečnejšie verzie“ IE.
  2. Tipujem, že veľká časť z týchto 40% je zapríčinená neaktualizovaním/nezáplatovaním Windows (či už ako dôsledok svojvoľného neaktualizovania alebo ako dôsledok vypnutých aktualizácií z dôvodu inštalácie nelegálnej kópie Windows.) V takomto prípade je to dosť smutné číslo.

 5. Ľubomír napísal:

  Google Chrome nejaký veľký vietor nenarobí ja to volám klon prehliadača Safari od Apple funguje na tom istom jadre. Najviac používam Firefox, potom operu a na stránkach MS IE7, ešte aj mozillu seamonkey. Safari, Google Chrome ani Flock sa mi nepáčia, mal som rád aj Netscape, ale keď sa to tak vezme firefox funguje na tom istom jadre podobne ako Flock, alebo mozilla seamonkey.