Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Firefox si drží podiel na úrovni 30%

Francúzska spoločnosť XiTi Monitor po čase opäť uverejnila svoj pravidelný prehľad podielu internetových prehliadačov na európskom trhu. Na čele sa s klesajúcou tendenciou stále drží Internet Explorer, ktorý má zastúpenie tesne pod hranicou 60%. Viac ako polovicu jeho podielu dosiahol Firefox, ktorý si s prehľadom dlhodobo drží svoju druhú priečku pred päťpercentnou Operou a Safari s dva a pol percentami. Google Chrome od svojho uvedenia na sklonku leta tohto roku výraznejšie nestúpol a stále figuruje na piatom mieste s približne 1% podielu. Vyše pol percenta dosiahol ešte Netscape, ostatné prehliadače predstavujú desatinu percenta trhu.
Zastúpenie prehliadačov v Európe
Prieskum prebiehal od 1. do 30.novembra 2008 a bol uskutočnený na vzorke 121919 stránok monitorovaných spoločnosťou XiTi Monitor. Uvádza tiež informáciu o tom, aký podiel jednotlivých prehliadačov zastupujú ich aktuálne verzie. Kým z používateľov Internet Exploreru používa jeho najnovšiu, siedmu verziu, ktorá je na trhu už dva roky 61% používateľov, tretiu verziu Firefoxu, ktorá má 6 mesiacov, používa 76% jeho používateľov.
Podiel aktuálnych verzií prehliadačov

5 komentárov k príspevku “Firefox si drží podiel na úrovni 30%”

 1. Gohom napísal:

  No je vidieť,že aj v tejto krízovej dobe sa cca 31,1% používateľov PC riadi zdravým rozumom….

 2. XAPOH napísal:

  No len tak dalej … do noveho oku prajem celej mozille stale viac a viac uzivatelov aby nam dodavali stale len kvalitne kody…:D dufam ze v buduci tok sa tu budeme rozplyvat nad tym ze FX vs. IE bude 1:1 🙂

 3. Lubos napísal:

  Pekné čísla uvidíme, čo s tým spraví Chrome. A ten podiel IE7 voči ostatným IE je taktiež potešujúci.

 4. Gianny napísal:

  Neviem, či je ten pomer IE7 až taký potešujúci.
  1. Skoro 40% používateľov IE ešte stále používa “nebezpečnejšie verzie” IE.
  2. Tipujem, že veľká časť z týchto 40% je zapríčinená neaktualizovaním/nezáplatovaním Windows (či už ako dôsledok svojvoľného neaktualizovania alebo ako dôsledok vypnutých aktualizácií z dôvodu inštalácie nelegálnej kópie Windows.) V takomto prípade je to dosť smutné číslo.

 5. Ľubomír napísal:

  Google Chrome nejaký veľký vietor nenarobí ja to volám klon prehliadača Safari od Apple funguje na tom istom jadre. Najviac používam Firefox, potom operu a na stránkach MS IE7, ešte aj mozillu seamonkey. Safari, Google Chrome ani Flock sa mi nepáčia, mal som rád aj Netscape, ale keď sa to tak vezme firefox funguje na tom istom jadre podobne ako Flock, alebo mozilla seamonkey.

Komentáre sú uzavreté.