Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Firefox oslavuje prvé narodeniny

Happy birthday9. novembra prehliadač Firefox od Mozilla Foundation oslávil presne rok od vydania prvej finálnej verzie 1.0. Odvtedy si ho stiahlo cez 100 miliónov používateľov a prepracoval sa na druhé miesto v obľúbenosti internetových prehliadačov. Jeho podiel sa pohybuje okolo 10%, čím bol splnený jeden z cieľov jeho vývojárov.


Firefox je medzi svojimi používateľmi obľúbený aj pre množstvo dostupných rozšírení, ktorých je v súčasnosti už viac ako 700. Mozilla okrem toho spustila súťaž Extend Firefox, ktorá by mala motivovať vývojárov k vytvoreniu ďalších rozšírení využívajúcich aj nové funkcie v pripravovanom Firefoxe 1.5.

Firefox 1.5, ktorého ostrá verzia bude vydaná pravpodobne koncom tohto mesiaca prinesie množstvo zmien, napríklad zlepšenú aktualizáciu, keď pre aktualizovanie na novšiu verziu sa automaticky stiahne len aktualizačný balík a nie celý prehliadač ako tomu bolo doteraz, načítavanie stránok v histórii z vyrovnávacej pamäte, zrýchlenú navigáciu, presúvanie kariet myšou apod.

V súčasnosti prebieha testovanie už takmer hotovej verzie 1.5.
Mozilla plánuje v budúcom roku výrazne urýchliť vývoj Firefoxu, verzia 2.0 by mal byť dostupná už v polovici roka 2006, Firefox 3 potom v prvom štvrťroku 2007.

Komentáre sú uzavreté.