Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Firefox oslavuje prvé narodeniny

Happy birthday9. novembra prehliadač Firefox od Mozilla Foundation oslávil presne rok od vydania prvej finálnej verzie 1.0. Odvtedy si ho stiahlo cez 100 miliónov používateľov a prepracoval sa na druhé miesto v obľúbenosti internetových prehliadačov. Jeho podiel sa pohybuje okolo 10%, čím bol splnený jeden z cieľov jeho vývojárov.


Firefox je medzi svojimi používateľmi obľúbený aj pre množstvo dostupných rozšírení, ktorých je v súčasnosti už viac ako 700. Mozilla okrem toho spustila súťaž Extend Firefox, ktorá by mala motivovať vývojárov k vytvoreniu ďalších rozšírení využívajúcich aj nové funkcie v pripravovanom Firefoxe 1.5.

Firefox 1.5, ktorého ostrá verzia bude vydaná pravpodobne koncom tohto mesiaca prinesie množstvo zmien, napríklad zlepšenú aktualizáciu, keď pre aktualizovanie na novšiu verziu sa automaticky stiahne len aktualizačný balík a nie celý prehliadač ako tomu bolo doteraz, načítavanie stránok v histórii z vyrovnávacej pamäte, zrýchlenú navigáciu, presúvanie kariet myšou apod.

V súčasnosti prebieha testovanie už takmer hotovej verzie 1.5.
Mozilla plánuje v budúcom roku výrazne urýchliť vývoj Firefoxu, verzia 2.0 by mal byť dostupná už v polovici roka 2006, Firefox 3 potom v prvom štvrťroku 2007.

Komentáre sú uzavreté.