Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Songbird dospel do verzie 1.0.0

Logo programu SongbirdPo niekoľkomesačnom vývoji nám autori multimediálneho prehrávača Songbird nadelili pod stromček jeho novú verziu 1.0.0. S ňou prichádza množstvo vylepšení týkajúcich sa či už funkcionality alebo systémových optimalizácií, ktoré zvyšujú výkon a zároveň znižujú nároky na celý systém. Autori upozorňujú hlavne na omnoho vyššiu rýchlosť vyhľadávania vo veľkých knižniciach, Songbird si odteraz zažiada o 70% menej systémovej pamäte pri knižniciach obsahujúcich okolo 100 000 skladieb. Skrátená bola aj doba spúšťania programu a optimalizácií sa dočkala aj databáza programu, ktorá je odteraz v priemere o 60% menšia. Autorom sa podarilo zabrániť aj niekoľkým pádom, ktoré mohli pri určitých udalostiach nastať. Ako môžete sami vidieť, zmeny sa dočkalo aj samotné logo programu.

Medzi najdôležitejšie novinky, ktoré sa týkajú samotného používateľského rozhrania patrí: vylepšený systém mashTape, ktorý vám pri prehrávaní aktuálnej skladby zobrazí informácie, fotografie a videá o jej autorovi. Boli pridané nové klávesové skratky, nový inteligentný zoznam skladieb, ktorý je oproti klasickému zoznamu skladieb obohatený o množstvo užitočných funkcií. Pribudla možnosť zobrazenia/skrytia panelov programu. Songbird odteraz ponúka aj prepracovanejší mechanizmus aktualizácie doplnkov. Vývojári nezabudli ani na používateľov operačného systému Linux, a tak vytvorili archívny súbor, na ktorý nie je potrebný žiaden emulačný softvér.

Z hľadiska lokalizácie programu sa Songbird dočkal niekoľkých vylepšení, ale stále nie je možný jeho kompletný preklad. Lokalizácia je dostupná vo forme doplnku, ktorý si môžete prevziať a nainštalovať rovnako ako v prechádzajúcich verziách. Songbird 1.0.0 si môžete prevziať z jeho oficiálnej alebo našej stránky.

Komentáre sú uzavreté.