Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Songbird dospel do verzie 1.0.0

Logo programu SongbirdPo niekoľkomesačnom vývoji nám autori multimediálneho prehrávača Songbird nadelili pod stromček jeho novú verziu 1.0.0. S ňou prichádza množstvo vylepšení týkajúcich sa či už funkcionality alebo systémových optimalizácií, ktoré zvyšujú výkon a zároveň znižujú nároky na celý systém. Autori upozorňujú hlavne na omnoho vyššiu rýchlosť vyhľadávania vo veľkých knižniciach, Songbird si odteraz zažiada o 70% menej systémovej pamäte pri knižniciach obsahujúcich okolo 100 000 skladieb. Skrátená bola aj doba spúšťania programu a optimalizácií sa dočkala aj databáza programu, ktorá je odteraz v priemere o 60% menšia. Autorom sa podarilo zabrániť aj niekoľkým pádom, ktoré mohli pri určitých udalostiach nastať. Ako môžete sami vidieť, zmeny sa dočkalo aj samotné logo programu.

Medzi najdôležitejšie novinky, ktoré sa týkajú samotného používateľského rozhrania patrí: vylepšený systém mashTape, ktorý vám pri prehrávaní aktuálnej skladby zobrazí informácie, fotografie a videá o jej autorovi. Boli pridané nové klávesové skratky, nový inteligentný zoznam skladieb, ktorý je oproti klasickému zoznamu skladieb obohatený o množstvo užitočných funkcií. Pribudla možnosť zobrazenia/skrytia panelov programu. Songbird odteraz ponúka aj prepracovanejší mechanizmus aktualizácie doplnkov. Vývojári nezabudli ani na používateľov operačného systému Linux, a tak vytvorili archívny súbor, na ktorý nie je potrebný žiaden emulačný softvér.

Z hľadiska lokalizácie programu sa Songbird dočkal niekoľkých vylepšení, ale stále nie je možný jeho kompletný preklad. Lokalizácia je dostupná vo forme doplnku, ktorý si môžete prevziať a nainštalovať rovnako ako v prechádzajúcich verziách. Songbird 1.0.0 si môžete prevziať z jeho oficiálnej alebo našej stránky.

Komentáre sú uzavreté.