Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Nový vzhľad nového Firefoxu

Firefox 3 Vydanie Firefoxu 3 sa nezadržateľne blíži a nastáva čas, kedy sa už prestávajú pridávať nové funkcie a začína posledná fáza testovania. Zmenám sa nevyhol ani vzhľad Firefoxu, oproti prechodom z verzie 1.0 na 1.5 alebo z verzie 1.5 na 2.0 je táto zmena hádam najväčšia. Nezmenil sa totiž len vzhľad, ale aj celková filozofia používateľského rozhrania. Kým pri doterajších verziách bola snaha udržať vzhľad jednotný na akomkoľvek operačnom systéme, verziou 3 začína opačný pohľad na vec – prispôsobiť Firefox tak, aby vyzeral v každom operačnom systéme “ako doma”.

TangoTémy pre jednotlivé operačné systémy sa konečne dočkali svojich mien. Používateľom Linuxových distribúcií sa vo Firefoxe 3 predstaví téma Tango, silne previazaná so vzhľadom Tango v Gnome a KDE. Autorsky sa pod ňu podpísal Michael Ventnor.

StrataTémy pre Windows sú v skutočnosti dve – pre Windows Vista a Windows XP. Inštalátor si automaticky zistí, ktorú má použiť. Základom sú rovnaké ikony, v každej verzii sú však “oblečené” do svojich farieb – modrá vo Windows Vista a zelená vo Windows XP. Autorom tejto témy je Mike Beltzner v spolupráci s Iconfactory. Jej názov je Strata.

FirelightDo tretice ostáva ešte Mac OS. V ňom sa Firefox prezentuje témou s názvom Firelight. Vznikla vďaka spolupráci Kevina Gericha a Stephena Horlandera. Táto téma bola už aj počas vývoja dostupná na stránke AMO pod vtedajším názvom Proto – to sa teraz stáva kódovým názvom tejto témy.

Vydanie samotného Firefoxu 3 mešká. Prvá RC verzia bola plánovaná na koniec apríla, no podľa Mozilla Wiki ešte stále nezačala ani jej príprava. Je teda viac ako pravdepodobné, že finálnej verzie sa nedočkáme skôr, ako v druhej polovici júna.

11 komentárov k príspevku “Nový vzhľad nového Firefoxu”

 1. Vladimir napísal:

  viac nez temy by ma zaujimalo ci novy firefox bude zrat menej pamate a ci bude rychlejsi. vyuzivam viac rozsireni a teda ma tiez zaujima spatna kompatibilita na rozsirenia.

 2. Branislav Rozbora napísal:

  Myslim, ze to uz bolo spominane vo viacerych clankoch – ano novy Firefox je rychlejsi a aj sprava pamate je na tom omnoho lepsie 🙂

 3. Vladimir napísal:

  vdaka, musel som to nejak prehliadnut. dohladam.

 4. zeo napísal:

  neviem, preco ale uz niekolko tyzdnov, firefox zabranuje pristupu na verejne mailove klienty s odkazom:
  “firefox zistil ze server presmerovava poziadaku ejto stranky sposobom ktorym sa presmerovanie nikdy neukonci”
  neviem co to je, ved tie mailove servery su doveryhodne u nas

 5. EPol napísal:

  Teším sa na nový Firefox! Používanie exploreru (od Microsoftu) samého o sebe je zdĺhavé, pretože mu to trvá ako lačnému… Bol by som tiež rád, keby ste mali aj nejaké bannere (ospravedlňujem sa ak som prehliadol), ktoré by som si mohol dať na webovku, pretože rád pomôžem (samozrejme, ak to veľa nestojí :))

 6. PeePay napísal:

  samozrejme ze su, pozri si menu vlavo hore, sekcia propagacia

 7. Lukáš Koškár napísal:

  Presne. A odporúčam ti tie pekné zelené, pri ktorých je napísané autor: Lukas 😀

 8. Majkl napísal:

  Firefox 3 je super,len ma troska sklamala nekompatibilita s fasterfoxom,a s temou vista aero

 9. PeePay napísal:

  rozsirenia budu casom aktualizovane, len treba pockat (ved este ani nevysla ostra verzia).
  a temy sa robia pre kazdu verziu nanovo, lebo zmien v pouzivatelskom rozhrani je tolko, ze by na 100% nefungovali, takze ak ten clovek este s tym neskoncil, tak sa dockas aj tej svojej temy pre firefox 3

 10. ski napísal:

  ako je to alebo bude s verziou pre PDA alebo mobil.telefony ….

 11. PeePay napísal:

  pre pda existuje Minimo: http://www.mozilla.sk/doplnky/minimo/
  pre mob.telefony sa zatial planuje a vyvija, termin nie je znamy (ale tak skoro to asi nebude, najskor buduci rok, ak nie aj neskor)