Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Akým smerom sa uberie Thunderbird 3?

ThunderbirdDavid Ascher, ktorý má na starosti novú spoločnosť MailCo zastrešujúcu vývoj ďalšej generácie Thunderbirdu, poodhalil plány vývoja nasledujúcej verzie 3.0. Žiadne konkrétne rozhodnutie ešte nepadlo, v najbližšom čase sa očakáva diskusia o novinkách, ktoré by mala nová verzia priniesť, no vývojári sa plánujú zamerať predovšetkým na tieto hlavné oblasti:

 • obohatiť program o plnohodnotný kalendár podobne ako v prípade programu MS Outlook, pričom sa využije rozšírenie Lightning,
 • zlepšiť zabudované vyhľadávanie hlavne v obsahu správ,
 • zabezpečiť stabilitu a rýchlosť programu zavedením nového spôsobu ukladania údajov a správ,
 • zlepšiť a zjednodušiť používateľské rozhranie.

Zmien bude samozrejme oveľa viac, cieľom vývoja nadchádzajúcej aj ďalších verzií je získať niekoľkonásobne viac používateľov ako súčasný stav.
A kedy sa dočkáme prvej verzie? Dátumy ešte neboli stanovené, predbežný plán však je sprístupniť v prvom štvrťroku tohto roka prvé testovacie alpha verzie, beta verzie by mali byť dostupné ešte v tomto polroku. Kalendár by mal byť do testovacích verzií zahrnutý na jeseň a finálna verzia Thunderbird 3 by mohla byť sprístupnená verejnosti do konca roka 2008.

9 komentárov k príspevku “Akým smerom sa uberie Thunderbird 3?”

 1. Sajdak napísal:

  Tak ja sa teším. Čo sa týka používateľského rozhrania, dúfam v jednu novinku, ktorá vraj existuje v nejakej experimentálnej verzii Thunderbirdu. Ide o zobrazovanie správ v paneloch. To by sa mi niekedy zišlo, keď potrebujem porovnať viacero e-mailov od zákazníka k jednej zákazke.

 2. Vlado Valaštiak napísal:

  Funkcia prehliadania na kartách už je vo vývojových verziách vedúcich k vydaniu Thunderbird 3.0 alpha zakomponovaná, takže sa objaví aj vo finálnej verzii.

 3. ra100 napísal:

  Ano, zobrazovanie správ v paneloch existuje

 4. Vlado Valaštiak napísal:

  Kartách, panely sú niečo iné 😉

 5. SlovakSoft napísal:

  Taký mix česko-slovenskej terminológie. České panely sú niečo iné ako slovenské panely. Asi ako keď česká kapusta nie je slovenská kapusta 🙂

 6. KLFMANiK napísal:

  “zabezpečiť stabilitu a rýchlosť programu zavedením nového spôsobu ukladania údajov a správ” … tak ja dufam, ze to bude konecne podpora pre Maildir

 7. trolo napísal:

  ceska kapusta neexistuje, existuje ceske zeli 😀

 8. SlovakSoft napísal:

  Aj keď mimo tému, malé jazykové okienko.
  Česká kapusta je slovenský kel, no nie?

 9. hojso napísal:

  nuz ja dufam v lepsiu integraciu s lightningom tak aby sa stal priam sucastou, ale volitelnou pri istlalacii pre tych co nechcu.

  Plus dobre previazanie s externymi kalendarmi, z mojho pohladu predovsetym google calendar

Komentáre sú uzavreté.