Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Ako to vyzerá s rozšíreniami pre Firefox 3

Podľa stručnej štatistiky zverejnenej na Blog of Metrics, ktorá analyzuje kompatibilitu rozšírení umiestnených na serveri Firefox Add-ons, k dnešnému dňu vykazuje 22 % rozšírení podporu pre Firefox 3.0b*. Naproti tomu až 78 % rozšírení má zapísanú maximálnu verziu aktuálnej série 2.0* alebo 3.0a*. Predpokladáme, že s blížiacou sa finálnou verziou Firefoxu 3 sa ešte významne zvýši úsilie Mozilly, aby autori svoje doplnky zharmonizovali s novou verziou prehliadača. Pred vydaním dvojkovej verzie Firefoxu boli napríklad vývojári rozšírení motivovaní tričkom Bon Echo ExtensionTeam, ak svoje rozšírenie aktualizovali do určitého dátumu. Podobnú situáciu možno očakávať aj teraz – Alex Polvi z Mozilla Corp. niečo naznačil na svojom blogu. Cieľový pomer pripravenosti rozšírení pre Firefox 3 je údajne 95 %.

12 komentárov k príspevku “Ako to vyzerá s rozšíreniami pre Firefox 3”

 1. sef napísal:

  Mozno by ste mali miesto prazdnych reci urobyt filter pre rozsirenia pre 3b2, aby sa nemuseli pracne hladat (a stale pre najnoviu verziu) + hviezdou oznacit tie, ktore by mali ist – instalacia na vlastne riziko (maju ver max 2, ale idu na 3b2).

 2. peter napísal:

  este nikto nemate predstavu, kedy by ten FF3 mohol vyjst?

 3. SlovakSoft napísal:

  Ak mám odpovedať v rovnakom tóne – to nie je náš štýl niečo robiť, my sme tu len na prázdne reči.
  Ak mám aspoň niečo normálne povedať, tak k tomu druhému – to má teraz niekto skúšať inštalovať a testovať (v reálnej prevádzke a dostatočne dlho na nejaké hodnotenie) všetky rozšírenia pre Firefox, či fungujú v trojke? Nech sa páči – skúšajte, spíšte to a publikujte. Kým skončíte, bude ďalšia verzia a môžete začať odznova, lebo to už nemusí platiť.
  K tomu filtru niečo možno povie človek, čo to tu jediný vie spraviť. Ten sa mimochodom venuje lokalizácii Firefoxu 3, čo je hádam prednejšie.

 4. Vlado Valaštiak napísal:

  sef:
  1) možno by si sa mal namiesto prázdnych rečí naučiť pravopis
  2) dávam ti možnosť testovať denne 400 rozšírení, či v jednotlivých beta verziách naozaj fungujú. Si ochotný to robiť?
  3) filter bude až od verzií označených ako Release Candidate (bolo to tak aj pri verzii 2.0, bude to tak aj teraz)

  peter:
  predstava vývojárov je cca apríl, reálny termín je stále otázny

 5. Sajdak napísal:

  Nebude sef voličom SNS? Ti vedia zvyčajne najslabšie po slovensky. 🙂
  Ja musím napísať, že mne sa práca ľudí z Mozilla.sk páči a oceňujem ich aktivitu.
  FX 3 bude dobrá aplikácia, až ju dokončia. Mnohé z nových funkcií ma zaujali a veľmi sa teším na deň vypustenia ostrej verzie. Už sa neviem dočkať. V tých beta verziách mi chýbajú mnohé obľúbené doplnky, tak som len pozrel, čo je nové, ale na “prácu” mám stále 2.0.x.

 6. Eternity napísal:

  Zdravím. Myslel som že to bude niekedy medz jan. a feb. ale až v apríli som to nečakal… No ale teším sa. 🙂

 7. jozko napísal:

  Nebude sef voličom SNS? Ti vedia zvyčajne najslabšie po slovensky.
  myslim ze toto nepotrebuje komentar, ak chces politizovat, chod na nejaku inu debatu,ok.a podotykam nie som volicom SNS.
  pa HoV…

 8. SlovakSoft napísal:

  Odstránené komentáre od “jozko” a “jolan”

 9. nikto napísal:

  SlovakSoft
  skusat a testovat. dobra rada. nech sa paci pan SlovakSoft mozte zacat. nie kazdy je taky geroj ako vy.

 10. SlovakSoft napísal:

  nikto:
  Ešte raz si to prečítajte celé aj s pôvodným komentárom, na ktorý som reagoval. To som napisal jednému konkrétnemu človeku na jeho požiadavku “hviezdou oznacit tie, ktore by mali ist” (…aj keď majú uvedenú kompatibilitu len pre dvojku).
  My nie sme Mozilla Add-ons, kde sú platení ľudia na testovanie rozšírení. Takže áno, filter podľa kompatibility uvedenej v inštalačných súboroch spraviť môžeme (wladow aj napísal, kedy bude). Ale tú druhú žiadosť splniť nemôžeme. S tými filtrami sme aj tak ďalej ako Add-ons, tam nič také nenájdete. Ak niekto potrebuje zistiť, či jeho rozšírenie so zapísanou kompatibilitou 2.* ide napriek nej aj v trojke, musí si tak urobiť na vlastnú päsť, my tie stovky doplnkov skúšať jednoducho nemôžeme.

 11. vs napísal:

  Komentár k prvému “sef-ovmu” príspevku (asi si mal dať nick “šéf”). Prikazovať ľuďom, ktorí dobrovoľne venujú svoj vlastný čas komunite, ktorá používa tento naozaj kvalitný program, môže len hlupák. Myslím, že venovať sa vysvetľovaniu by z Vašej strany bolo iba marením drahocenného času.(pokiaľ ich neformuluje vo forme prosby, alebo doporučenia)

 12. pankratz napísal:

  Pokuaľ tie vylepšenia budú len in english, tak ste mi nepomohli !

Komentáre sú uzavreté.