Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

XiTi – Firefox stále rastie

rozsirenia Je už takmer pravidlom, že spoločnosť XiTiMonitor zaoberajúca sa prieskumom internetu nás pravidelne zásobuje výsledkami výskumu používania Firefoxu v Európe. Podľa posledných výsledkov patrí Slovensku štvrté miesto, čo znamená menší pokles oproti predchádzajúcemu prieskumu, kedy sme skončili na treťom mieste. Tento fakt však vôbec neznamená smutnú správu. Práve naopak – percentuálny podiel nad hranicou 40 % bol s miernym nárastom 0,5 % zachovaný, z čoho vyplýva, že 40,6 % slovenských používateľov internetu na svoju prácu s internetom používa práve Firefox.

Z nezvyčajne dlho trvajúceho prieskumu vykonávaného od 1. do 30. septembra na vzorke 110 337 stránok vyplýva, že najviac sa Firefox používa vo Fínsku s podielom 45,4 % a netradične druhé miesto patrí Slovinsku (41,5 %).

Za Slovinskom nasleduje Poľsko so 41,1 % a obsadzuje naše zvyčajné tretie miesto v celkovom poradí. Celkový prehľad získate z nasledujúceho obrázka:
Firefox v Európe
Aktuálna štatistika bola tentokrát nezvyčajne obohatená o celkový graf znázorňujúci rast používanosti Firefoxu v Európe za obdobie jedného roka. V nasledujúcom grafe za obdobie od septembra 2006 do septembra 2007 vidno pomalý ale stabilný rast, čo je samozrejme potešujúca informácia.
Firefox v Európe2

Nakoniec neostáva nič iné, len Firefoxu zaželať ďalší rast a veľa spokojných používateľov, či už na Slovensku alebo v celej Európe…
Zdroj: XiTiMonitor
 

6 komentárov k príspevku “XiTi – Firefox stále rastie”

 1. PeePay napísal:

  blahozelam, len tak dalej =)

 2. Rastik napísal:

  Ahojte. Potreboval by som radu, či aj Vám ostatným pri slabšom internete Mozilla seká, resp. zamrzne s ňou celý Windows. Samozrejme, len na pár sekúnd (cca 15-30 sec.). Díky za akúkoľvek odpoveď!

  Ešte stále priaznivec MF

 3. SlovakSoft napísal:

  Rastik:
  To nie je najlepšie miesto na takúto otázku. Je to stará správa mimo titulky, keby som nemal na komentáre RSS, tak ju nenájdem. Takýto a podobné problémy sa už riešili na našom fóre. Odporúčam vám tam pohľadať alebo sa zaregistrovať a založiť si tému s touto otázkou. Vo všeobecnosti sekanie a zamŕzanie spôsobujú: príliš veľa rozšírení, dlho používaný profil, skripty na webových stránkach, flash atď. Možno aj to pripojenie, neviem čo myslíte tým “slabší internet”. Ak by som ale mal pomalšie pripojenie, rozhodne by som poriadne blokoval reklamy, flash a skripty (čo vlastne robím, aj keď mám 1,5 Mbps).

 4. Rastik napísal:

  Vdaka za odpoved. Som aj zabudol na tento moj prispevok. Ide o to, hlavne vtedy ked napriklad ked vypadne na par sekund internet a ja som na hociktorej stranke a jednoducho zamrzne. Myslim, ze tu ani nejde tak o rychlost pripojenia (512kB/s). Popravde, nechce sa mi zapajat do fora, a hladat tam veci – na to nemam cas. Len nahodou som to tu napisal, a ak niekto poradi, tak super. A teda diky aj tebe.

 5. nosta napísal:

  Mal som podobný problém a vyzerá na niektoré rss kanály, ktoré pri automatickom načítavaní zablokujú celú mozillu. Mne to robilo pri ta3

 6. nosta napísal:

  odstráň ich zo záložiek

Komentáre sú uzavreté.