Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Firefox doplnený o AllPeers prevzatý 25 000-krát

Blog vývojárov rozšírenia AllPeers informuje o štatistike prevzatí prehliadača Firefox, ktorý už v základnej inštalácii obsahuje doplnok AllPeers. Ide o rozšírenie určené na zdieľanie súborov s vybranými kontaktmi, výmenu okamžitých správ (instant messaging) a najnovšie aj s podporou BitTorrentu. Vydavatelia rozšírenia AllPeers sa dohodli s Mozillou na špeciálnej edícii Firefoxu, ktorá je týmto doplnkom vybavená už v základnej inštalácii. Počet prevzatí takto upraveného Firefoxu zo stránok AllPeers dosiahol za štyri mesiace číslo 25 tisíc. Ak sa vám toto číslo zdá malé, tak vedzte, že špeciálne vydanie Firefoxu s doplnkom AllPeers ponúka domovská stránka len tým používateľom, ktorí ju navštívia iným prehliadačom než Firefox. To znamená, že AllPeers tak zvyšuje počty nových používateľov Firefoxu. Správa uvádza aj poradie podľa jazykových verzií – najviac žiadaná je anglická verzia. Hoci počet prevzatí slovenskej verzie nie je uvedený, slovenská lokalizácia je samozrejme k dispozícii.

8 komentárov k príspevku “Firefox doplnený o AllPeers prevzatý 25 000-krát”

 1. dusoft napísal:

  To fakt niekomu stoji za to instalacia rozsirenia, ktore spomali cely prehliadaca na nepouzitelny balast? Nehovoriac o tom, ze pri aktualnom pocte pouzivatelov ziadnu pridanu hodnotu nema.

 2. SlovakSoft napísal:

  Poviem rovno: nerozumiem.
  Spomalenie som nevidel (no ale nepoužívam ho denne, len keď potrebujem) a počet celkových používateľov ma nezaujíma – nezdieľam predsa s celým svetom, ale len so svojimi známymi. Navyše je to stále len Beta. Na Firefox Add-ons je v obľúbenosti na 201. mieste spomedzi 1900 rozšírení. Také hrozné to s ním asi nebude.

 3. dusoft napísal:

  Nemusis rozumiet, vidim to na svojom Firefoxe a taka skusenost mi staci.

 4. SlovakSoft napísal:

  To len ako odpoveď na otázku, či to stojí za to ostatným. Ako je u Firefoxu zvykom, je to veľmi individuálne (profil). Už vidím tých programátorov, ako vydávajú svoj doplnok napriek tomu, že im s ním ide Firefox neskutočne pomaly.

 5. dusoft napísal:

  AllPeers mali zalozit na samostatnej XUL aplikacii podobne ako SongBirg a bolo by to v poriadku. Snazit sa napchat silou mocou takto narocnu aplikaciu do Firefoxu nie je najlepsie riesenie.

 6. SlovakSoft napísal:

  To je možné, do toho ako neprogramátor nevidím. Nejaké dôvody na to iste majú.

 7. PeePay napísal:

  predstav si ze si bezny pouzivatel, taky priemerny, co len surfuje a obcas pouzije daku tu vlastnost navyse. co je vacsia sanca? nainstalujes jedno rozsirenie, alebo jeden novy program? aj ked to moc rozdiel nie je, bezny pouzivatel ma skorej taky “respekt” a “odstup” od instalacie noveho programu ako od instalacie doplnku do prehliadaca. (aj ked ide v tomto pripade takmer o to iste, no on to nema odkial tusit)

  takze to su cisla, pouzili taky format, ktory bude po chuti viac ludom a ktory viac ludi aj pouzije

  (teda tak to aspon vidim ja)

 8. 5501 napísal:

  ach vy windowsaci kedy uz konecne pochopite ze len hlupaci vyuzivaju windows OS
  vsetko pomaly bezi na linuxoch, aixoch a tu sa bavite o neakom apdejte 🙂 na prehliadace blazni ste vsetci

Komentáre sú uzavreté.