Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Slovenské fórum na BabelZille

Na lokalizačnom serveri BabelZilla sme otvorili slovenské fórum, kde môžu prekladatelia rozšírení diskutovať o otázkach týkajúcich sa lokalizácie rozšírení do slovenčiny, prípadne poradiť sa so skúsenejšími. BabelZilla.org je webová aplikácia umožňujúca jednoduchšiu lokalizáciu rozšírení pre produkty od Mozilly. Uľahčuje preklad rozšírenia tým, že nie je nutné do podrobností poznať systém inštalačných balíkov a nevyhnutné úpravy inštalačných súborov, ale poskytuje lokalizátorom aj ďalšie výhody. Jednou z nich je napríklad to, že prekladané rozšírenie sa automaticky stáva podporovaným zo strany autora rozšírenia. Prekladateľ tam nájde aj anglicko-slovenský slovník, ktorý obsahuje už viac ako 630 výrazov vyskytujúcich sa v rozšíreniach. Slovenskí lokalizátori patrili na BabelZille dosiaľ k najaktívnejším. Hoci sme nedávno vypadli z prvej desiatky krajín podľa počtu preložených rozšírení, aj tak nám patrí pekné jedenáste miesto s takmer dvomi tretinami preložených rozšírení z celkového počtu tých, ktoré sú umiestnené na BabelZille. V úvodnom príspevku slovenského fóra BabelZilla nájdete aj užitočné odkazy na stránky, ktoré pomôžu novým ale aj pokročilejším lokalizátorom.

Komentáre sú uzavreté.