Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Prichádza Gran Paradiso Alpha 5

Mozilla dnes oznámila zverejnenie ďalšej testovacej verzie Gran Paradiso – vývojovej verzie nasledujúcej generácie Firefoxu – teda Firefox 3. Verzia Alpha 5 je určená len na testovacie účely a nie na bežné používanie. Pri skúšaní programu treba minimálne vytvoriť nový profil, aby ste neohrozili svoje bežné údaje uložené vo Firefoxe. Medzi novinky tejto verzie patrí nový systém správy záložiek tzv. Places, prepracované jadro Správcu hesiel alebo systém na hlásenie chýb Breakpad. Všetko podstatné o Gran Paradiso Alpha 5 nájdete na stránke poznámok k vydaniu. Verzia Alpha 5 je dostupná len v angličtine – pre systémy Windows, Linux aj Mac OS X.

11 komentárov k príspevku “Prichádza Gran Paradiso Alpha 5”

 1. SlovakSoft napísal:

  Rada s vytvorením nového profilu je naozaj dôležitá, len pridám svoju dnešnú skúsenosť – Alphu 5 sa mi vôbec nepodarilo spustiť bez pádu do žiadneho (predvoleného, čistého ani nového) profilu. Jedine do núdzového režimu. Má niekto podobnú skúsenosť, alebo mám pátrať vo svojom systéme?

 2. Vlado Valaštiak napísal:

  Mne nabehol normálne…

 3. Pavel Cvrček napísal:

  Osobně tuhle zkušenost nemam. Zkoušel jsem tuším RC1 téhle alfy a vše běželo korektně.

 4. SlovakSoft napísal:

  OK, beriem že to bude individuálne. Nepomohlo mi ani úplné vymazanie priečinka Mozilla v Documents and Settings a inštalačného priečinka. Ak som vybral Neimportovať, okamžite padol. Ak som dal Importovať, import z IE prebehol a potom na 10 minút zatuhol a CPU na 95 %, kým mi došla trpezlivosť.

 5. PeePay napísal:

  nechysta sa aj nejaky novy system spravy rozsireni? (napr. ukazat datum instalacie, usporiadat podla velkosti/nazvu/datumu…)

  dost velke plus by aj bola moznost instalovat rozsirenie bez potreby restartovat firefox…

 6. Vlado Valaštiak napísal:

  Chystá sa viacero úprav správy rozšírení, pôvodne medzi ne patrila aj inštalácia bez nutnosti reštartu. S najväčšou pravdepodobnosťou však zapracovaná nebude.

 7. PeePay napísal:

  dakde sa na tejto stranke pisalo ze gran paradiso je zvlast aplikacia a nezasahuje do klasickeho firefoxu, ma vlastny instal. priecinok atd.
  mne sa ale stalo, ze pri spustenom gran paradiso ked som klikol na odkaz na klasicky firefox na ploche sa nespustil ten, ale dalsie okno gran paradiso (tak ako ked mam otvoreny firefox a znova kliknem na ikonu a otvori sa dalsie okno)
  preco?

 8. Vlado Valaštiak napísal:

  Nemôžu bežať naraz, preto sa ti otvára nové okno. A pozor, profily Firefoxu a Gran Paradiso nie sú oddelené.

 9. PeePay napísal:

  to viem, podla pokynov som si spravil pre istotu zvlast profil pre gran paradiso =)

 10. SlovakSoft napísal:

  PeePay:
  Lebo síce majú vlastné inštalačné priečinky, ale v oboch je proces firefox.exe a ten môže byť spustený iba jeden. Ak nerátam špeciálny spôsob, ktorým sa to dá dosiahnuť, ale to sem nepatrí. Je to v 50 odpovedí…

 11. PeePay napísal:

  ano, tymto sposobom som si oddelil svoj profil od ostatnych na pocitaci, lebo ma stvalo ked si ostatni rodinni prislusnici nevedomky otvarali moj profil =)

  vedel som teda ze to, ze to ma iny instal.priecinok na veci nic nemeni, len som sa domnieval ze je to iny proces ako uz spusteny firefox.exe

Komentáre sú uzavreté.