Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Aké doplnky “letia” u konkurencie?

Dnešná správa zo sveta Mozilly je skôr správou zo sveta konkurenčného prehliadača IE, ale je iste zaujímavá aj v spojitosti s Firefoxom, jeho funkciami a rozšíreniami. Ak ste to doteraz nevedeli, prehliadač Internet Explorer má tiež svoju stránku doplnkov. Po vydaní jeho sedmičkovej verzie bola vyhlásená súťaž o najlepšie doplnky. Podľa IEblogu, ktorý uverejnil výsledky súťaže, spomedzi 400 doplnkov sa umiestnili v samom čele nasledujúce doplnky. Hlavnú cenu získal doplnok s funkciou vyhľadávania textu počas písania. Ďalej sa na prvých troch miestach umiestnili doplnky s touto funkciou: 1. kontrola pravopisu v textových poliach, 2. ovládanie prehrávača (Foxy Tunes), 3. správca hesiel a vypĺňania formulárov (tento je platený).

Náš komentár:
Prvé dve funkcie má Firefox zakomponované už v sebe. Zdá sa, že ťah s kontrolou pravopisu vo Firefoxe 2 bol skvelý. Ovládanie multimediálneho prehrávača je vo Firefoxe k dispozícii vo forme rovnakého rozšírenia. Správu hesiel má Firefox implementovanú. Správa položiek formulárov je k dispozícii tiež len pomocou viacerých rozšírení, sú však neplatené.

Komentáre sú uzavreté.