Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Pridávame 12 nových rozšírení

rozsireniaZoznam rozšírení lokalizovaných do slovenčiny sa nám utešene rozrastá, po prekonaní méty 300 rozšírení dnes pridávame ďalších dvanásť. Medzi novými nájdete Define, ktoré uľahčuje vyhľadávanie definícií označených slov pomocou služby Google, Dictionary Switcher určený na jednoduché prepínanie medzi nainštalovanými slovníkmi Firefoxu, Extension List Dumper umožňujúci vypísať zoznam nainštalovaných rozšírení, či OpenSearchFox, ktorý dokáže vytvárať vyhľadávacie moduly pre Firefox. V prípade, že si chcete precvičiť rýchle písanie na numerickej klávesnici, odporúčame rozšírenie Numpad Typing Drills. Popis ostatných dnešných rozšírení ako aj kompletný prehľad rozšírení nájdete ako vždy na našej stránke s rozšíreniami. Od dnešného dňa k nám pribudol aj ďalší lokalizátor rozšírení PeePay, ktorému za jeho preklady ďakujeme.

12 komentárov k príspevku “Pridávame 12 nových rozšírení”

 1. Martin Fraňo napísal:

  Už Vám niekto povedal. Nie kvantita, ale kvalita zaujíma klientov?

 2. SlovakSoft napísal:

  Martin Fraňo:
  Nejaká konkrétna pripomienka by nebola? Neobjavujú sa takmer žiadne a pritom by sme to uvítali. Určite je každý lokalizátor ochotný opraviť a vylepšiť. Musí sa ale najprv nájsť niekto ochotný, kto oznámi chybu alebo pripomienku. Každé rozšírenie má na to svoju tému. A pozrite do nich – len zriedkavo tam niekto niečo napíše. Počet sa stále zvyšuje, pretože sa objavujú noví lokalizátori a nové zaujímavé rozšírenia.

 3. Vlado Valaštiak napísal:

  Martin, na základe čoho si dospel k tomu tvojmu vyjadreniu?

 4. Gianny111 napísal:

  Rovnako sa pripájam – kvalita je dôležitá. Som presvedčený, že každý z lokalizátorov je pripravený chyby vo svojich prekladoch opraviť. Privítame akékoľvek podnety na zlepšenie. Ale nesúhlasím s názorom že kvantita klientov nezaujíma. Čím viac preložených rozšírení, tým vyššia pravdepodobnosť, že si používateľ v tom množstve nájde “to svoje” rozšírenie a tým sa zvýši jeho komfort a spokojnosť pri používaní toho-ktorého produktu Mozilla. A o to nám tu snáď všetkým ide (teda aspoň dúfam). 🙂

 5. leon napísal:

  Myslim ze vyjadreni tu padlo vela a suhlasim s celou obhajobou poctu rozsireni, ja osobne som velmi spokojny a neviem co chcel svojim prispevkom Martin povedat. Male chybicky sa urcite obcas najdu (na to co som videl vo fore je ich naozaj minimalny pocet), ale riesenie ich odstranenia je myslim dost flexibilne. Mam vsak taky dojem ze Martin chcel len uputat nasu pozornost na svoj blog. Ovsem asi nezvolil moc vhodny sposob. Jednoznacne ma vsak zaraza ze sa k nasledovnym prispevkom a vyjadreniam na jeho prvy prispevok nevyjadril a temu nechal tak povediac otvorenu… Ze by nastala situacia ze ten “clovek (chlapec) ktorý vie kto je a co v zivote chce” (ako sa na svojom blogu charakterizoval) si predsa len nie je az taky isty sam sebou? Vitaj medzi nami smrtelnikmi 😉

 6. leon napísal:

  Este ked som sa tak na to dival, az sa cudujem kolko myslienok dokazal vo mne Martin tym kratkym clankom vyprovokovat. Tento krat sa mi nepozdava pouzitie slova “klientom” to fakt ma Mozilla.sk klientov? Ja som myslel ze sa jedna o nekomercny projekt, teda skor by bolo na mieste asi slovo “pouzivatelov”. Ci sa pletiem? DIK

 7. SlovakSoft napísal:

  Možno sem Martin chodí iba raz za čas… On celkovo vyvoláva diskusie, ktoré stoja za prečítanie. No ale nie o tom som chcel, to mi je vcelku jedno. Dokiaľ tu nepadne konkrétna pripomienka, sú to len plané reči.

  -jazykové okienko-
  Slovo “klient” znamená toto:
  “kto používa služby právneho zástupcu, lekára ap.”
  “zákazník”
  “chránenec”
  Zvyčajne sa naozaj spája so službami, za ktoré zákazník platí. Ale pripusťme aj použitie v spojení “klient sociálneho centra” (kde sa neplatí a služby poskytujú aj dobrovoľníci; tu je slovo klient namieste, lebo tam nemusí byť jasné ako to je v skutočnosti – sú aj platené; pri Mozille to jasné je).
  -koniec jazykového okienka-

 8. supporter napísal:

  mam malu poznamku, ked uz sa tu pise o vselicom…
  myslim, ze mozilla.sk “ma” nejakeho cloveka v markize.
  usudzujem tak z teletextovych stranok o webe, technike a pod. nakolko sa tam pravidelne objavuju upozornrnia na novinky, ktore su na mozille.sk.
  alebo sa mylim? inak, v podstate je mi to jedno.

 9. SlovakSoft napísal:

  supporter:
  Áno, stránka 762 Markizatextu je venovaná nášmu projektu.

 10. reyna napísal:

  co tu rozoberate debiliny maniaci…radsej sa venujte aj niecomu inemu ako sedet pol dna za pocitacom a potom vam uz nacisto sibe z toho a vyhladavate aj najmensie chybicky…sa potom necudujte, ze mate za par rokov okuliare truhlikovske a ste cely zdeformovany z toho!

 11. supporter napísal:

  reyna…
  No ako si sem TY zabludil?
  Najlepsie je vraj nereagovat na podobne narazky, ale o to Ti predsa ide, nie?
  Nepatrim k timu mozilly.sk, ale nudis sa zjavne sam za PC, ktore mas kazdeho pol roka nove, presne ako poziadas ocina…
  OK, “funguj” dalej, lebo presne takato nASERTIVITA pohne nasou ekonomikou a budeme vo svete priebojnejsejsi ako doteraz. HOWGH.

 12. Branislav Rác napísal:

  Ad Fraňo Ozval sa odborník na všetko. Ad Mozilla.sk Len tak ďalej držím vám palce v ďaľšom počínaní.

Komentáre sú uzavreté.