Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Firefox 1.5.0.8 a Thunderbird 1.5.0.8 dostupné

Firefox Mozilla dnes opäť pristúpila k vydaniu minoritných aktualizácií svojich produktov: predchádzajúcej generácie prehliadača Firefox a poštového klienta Thunderbird. Aktualizácie zlepšujú stabilitu oboch programov a takisto obsahujú niekoľko bezpečnostných opráv, v prípade Firefoxu pridáva bezpečnostné aktualizácie zahrnuté v nedávno vydanej verzii 2.0. Nová verzia nesie v oboch prípadoch označenie 1.5.0.8. Oba programy je možné aktualizovať cez zabudovaný mechanizmus alebo stiahnutím kompletných slovenských inštalačných balíkov. Po nainštalovaní tejto aktualizácie bude v priebehu niekoľko dní ponúknutá aktualizácia na Firefox 2.0, ktorá sa však bude dať odmietnuť.

26 komentárov k príspevku “Firefox 1.5.0.8 a Thunderbird 1.5.0.8 dostupné”

 1. Mato napísal:

  Osobne by som prijal aj aktualizaciu Firefoxu 2.0 pretoze chyby, ktore sa objavili v novovyjdenom prehliadaci zapricinuju neustale pady…Proste a jednoducho Firefox 2.0 mi pada ako hruska, kazdu chvilu.(prostredie Windows XP) Uz som sa docital, ze su v prehliadaci problemy s implementaciou javascriptu…avsak tieto minoritne chyby sposobuju uzasnu nestabilitu. Vo firefoxe mam niekolko rozsireni, avsak vsetky validne s FF2.0…Uvidime, kedy sa dockame opravy aj na novinku.

 2. SlovakSoft napísal:

  Mato:
  Bohužiaľ pre vás, to ste výnimka. Nepadali mi ani bety, RC, nieto ešte finálna verzia. A stváram s ním rôzne kúsky. Bola by nejaká konkrétna stránka alebo situácia, kedy padne? Rozšírenia môžu byť kompatibilné, ale problém môže byť mimo nich v profile. Nový profil, preniesť len vybrané súbory (záložky, heslá a podobne) a nanovo nainštalovať rozšírenia.

 3. Luboš napísal:

  Nepadala mi staršia verzia a nepadá mi ani verzia 2.0 🙂

 4. Peter napísal:

  FF 2.0 sa mi veľmi páči (padla mi iba raz – možno kvôli rozšíreniu – okná mi nesprávne otváralo (ich veľkosť) cez javascript. Ale veľmi sa mi páči z hľadiska funkčnosti. Avšak osobne chybu vidím len v jednom rozšírení – Mozilla Archive Format, ktorý je bohužiaľ pod FF nefunkční, treba len čakať. Ešte keby Thunderbird 2.0 vyšiel tak úplne super !

 5. SlovakSoft napísal:

  Peter:
  Skúsili ste potlačenie kontroly kompatibility? Je možné, že MAF bude fungovať.
  http://forum.mozilla.sk/viewtopic.php?t=1312
  Thunderbird 2.0 bude asi až začiatkom roka 2007.

 6. Sunny napísal:

  FF2 mi slape bez jedineho padu.
  To Mato: Skus ho bez rozsireni.

 7. Peter napísal:

  Ďakujem SlovakSoftu. Firefox je firefox, darmo

 8. marTTin napísal:

  mne FF, ani 2.0 nepadol ani raz… a to mam aj dost rozsireni

 9. miro napísal:

  ako som prijal tuto “osmickovu ver” teda 1.5.0.8 tak mi uplne zblbli zalozky, neda sa medzi nimi prepinat… Posledne trpnem po aktualizacii co zas nebude na cas fungovat asi vypnem auto aktualizaciu, lebo takto to dalej nejde.

  ale colkovo je to fajn prehliadac…

 10. SlovakSoft napísal:

  miro:
  Tými záložkami asi myslíte Tabs, ak to chápem správne (aby sme nepátrali v Záložkách/Bookmarks).
  V prvom rade treba skúsiť, či to robí aj v núdzovom režime. Väčšina takýchto chýb pochádza z rozšírenia alebo témy, no a potom z poškodeného profilu. Tieto minoritné aktualizácie by vôbec nemali mať takýto vplyv a ani som ho nikdy nepozoroval.

 11. SlovakSoft napísal:

  Musím ešte pridať takú poznámku, lebo sa stále objavujú sťažnosti na padanie, nefunkčnosť atď. Nevravím, že sa občas nevyskytne skrytá chyba, na ktorú sa neprišlo vopred. Ale v prvom rade sa poobzerajte po svojom konkrétnom profile (rozšírenia, témy, nastavenie). Vydanie Firefoxu nie je záležitosťou jedného človeka z večera do rána. Testujú to tisíce ľudí po celom svete. Keby sa v ňom vyskytovali také základné chyby (ako nefunkčné prepínanie medzi kartami), nikdy by taká verzia nemohla byť vydaná.
  Skôr by ste sa mali pýtať, čo asi tak v tom vašom individuálnom prípade môže chybu spôsobovať – nie tvrdiť, že tá či oná verzia padá a je nefunkčná.

 12. Milan napísal:

  Rovnako ako Mato mam problem s neustakym mrznutim 2.0, chcel som ju odinstalovat a skusit nainstalovat nanovo = no neuspesne, skusil som ju teda opatovne preinstalovat = opat neuspesne, pouzivam anglicku verziu. Hlaska: Mozilla must be closed to proceed with the uninstall. Clik “OK” to exit Mozilla Firefox automatically and continue.” = kliknem na OK a nic sa nedeje, pouzivam tiez OS XP, rozsirenia mam asi iba dva, ale kedze mi prave nie je mozne Firefox spustit, neviem ich konkretizovat.

 13. SlovakSoft napísal:

  Milan:
  Buď je stále na pozadí spustený proces firefox.exe (to ste asi overovali), alebo druhá trochu podivnejšia možnosť, ale už som to párkrát videl – problém s názvom priečinka profilu. Odporúčam skopírovať si obsah priečinka profilu (ale len to čo obsahuje, nie celý priečinok ako taký) a potom kompletne odstrániť z disku priečinok Firefox z Documents and Settings. Teraz nainštalujte a spustite Firefox. Vytvorí si znova priečinok profilu (xxxx.default), do neho si potom skopírujte tie zálohované súbory a priečinky, čo ste mali v starom profile. Ak bude treba, opýtajte sa na fóre.

 14. andreios napísal:

  Mne takisto FF 2.0 nepadol ani raz, šliape ako hodinky. A občas mu teda dávam zabrať.

 15. Vlado napísal:

  Mám podobný problém s FF2 ako Milan z 9.11.2006 o 23:25. Už som o tom písal v téme “Zamŕzanie FF”, urobil som tak ako ste mi poradili, čiže vytvoril som nový profil, kde nie je žiadne rozšírenie, iba základný FF2. Po určitom čase používania profilu sa čas zamŕzania FF2 predlžuje, to zn., že po načítaní stránky sa “zasekne”. Najprv je to asi sekunda, no postupne ako sa tento profil používa, sa toto zasekávanie nenápdne predlžuje, až to začne obťažovať a používanie je nepohodlné. V niektorých profiloch zaseknutie trvá až do 30 sekúnd. Vo FF1.5 som tento problém nemal ani raz, nech boli akékoľvek rozšírenia. Toto sa opakuje v každom profile, ktorý som vytvoril ako nový bez ohľadu aké sú v ňom rozšírenia. Má niekto podobný problém? Poraďte, čo sa s tým dá robiť. Urobil som už aj odinštaláciu a nanovo všetko nainštaloval, nové profily, aj napriek tomu problém stále pretrváva. Za prípadnú radu ďakujem.

 16. SlovakSoft napísal:

  Vlado:
  Mohli ste teda opísať pretrvávajúce problémy v tej téme na fóre, boli by sme pokračovali v diagnostike.

 17. erik napísal:

  Odkial sa da stiahnut Firefox 1.5.0.8? Na tychto strankach v sekcii “Na stiahnutie” ho nikde nevidim.

 18. SlovakSoft napísal:

  erik:
  V sekcii na stiahnutie je, ale až v časti Staršie verzie (keďže ako aktuálnu verziu ponúkame 2.0).
  http://www.mozilla.sk/download/archiv-firefoxu/

 19. erik napísal:

  super, dik!

 20. Roman napísal:

  Predošlé verzie mi išli v pohode ,verzia 2.0 mi po zapnutí skáče obraz.Poradte prosím,vďaka

 21. SlovakSoft napísal:

  Roman:
  Prosím tu – http://forum.mozilla.sk/viewforum.php?f=4 (stačí kliknúť na Nová téma a písať).
  Ja mám pre vás odpoveď pripravenú, ale nechcem to písať ani e-mailom ani v komentároch. Na tomto mieste to už nikdy nikto nenájde a ani hľadať nebude. Môže to vyžadovať niekoľko konzultácií s vami a takto sa to naozaj nedá.

 22. janči napísal:

  Nainštaloval som si Thunderbird, som sklamaný. Po celom nastavovaní a pridaní kontaktov som zistil že pri otváraní správ sťahovaní atď, proste fičí pomaly. Dokonca ma preruší na SKYPE. Pokiaľ som mal poštu cez MS Outlook nemal som problem. Chcel som ho nechať žene a ja že pôjdem cez TB. Na NET chodím cez Firefox a nemám problém. Viete mi poradiť? PC mám dosť v pohode: 160 GB Hd, 1 GB pamäť, Win XP, 1 GB procesor. Ďakujem za radu. Prajem veľa úspechov, Janči.

 23. SlovakSoft napísal:

  Janči:
  Odporúčam vám prejsť na fórum. Tu je na vysvetľovanie málo miesta a možno bude niekto takú pomoc potrebovať aj v budúcnosti. Tieto komentáre upadajú do zabudnutia. Obzvlášť, ak sa pýtate pri správe skoro spred polroka, ku ktorej komentáre už takmer nik dnes nezachytí, ak neodoberá RSS. Aj verzia Thunderbirdu už je o dve čísla vyššia a na spadnutie je Thunderbird 2.0.

 24. Janči napísal:

  Ok, to je pekné, fórum? Aké, kadiaľ naň atď..? Ja moc po softoch na nete nelietam.Viem len toľko, firefox sa nám dosť pozdával a keďže mám rád poriadok, som chcel mať všetko” pod jednou strechou”. Preto ten TB. Inak tie odborné stránky moc nepoznám. Dík. 🙂

 25. SlovakSoft napísal:

  http://forum.mozilla.sk , sú tu naň viaceré odkazy (napravo, hore)

 26. Manali Holidays napísal:

  Uvažoval ste niekedy o vrátane ďalšej novinky na zoznam weblogov príspevkov udržať čitateľa navyše baviť? Proste som si prostredníctvom svojho kompletného výrobku tvojím a bolo to celkom dobré ale pretože som navyše z vizuálne študenta, zistil som, že je to oveľa užitočnejšie správne, dajte mi vedieť, ako to vyzerá!

Komentáre sú uzavreté.