Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Nový Thunderbird 13

Mozilla včera uvoľnila finálnu verziu ďalšej generácie e-mailového klienta Thunderbird, ktorý je označený ako Thunderbird 13.0. Nový Thunderbird je založený na vykresľovacom jadre Gecko 13.0, rovnako ako Firefox 13, vďaka čomu je zabezpečená vyššia stabilita programu, rýchlejšia odozva používateľského prostredia a takisto zlepšená podpora webových štandardov.

Posledná verzia Thunderbirdu 13 obsahuje nasledovné zmeny:

  • Filelink: nahrajte svoje súbory na online úložiska a pošlite odkazy svojim priateľom, aby sa zabránilo spätnej pošte kvôli veľkým príloham. Mozilla a YouSendIt sa stali partnermi, aby priniesli pre používateľov túto novú funkciu. Ďalší partneri budú pridaní v blízkej budúcnosti.
  • V spolupráci s Gandi a Hover, sa môžete odteraz prihlásiť k osobnej emailovej adrese v v Thunderbirde. Spolu s novou emailovou adresou bude Thunderbird automaticky nastavený a pripravený na odosielanie a prijímanie správ. Mozilla pracuje s ďalšími dodávateľmi z rôznych oblastí sveta pre poskytnutie ďalších možností do budúcnosti.
  • Opravených niekoľko chýb pre zvýšenie výkonu, stability a bezpečnosti.
  • Minimálne systémové požiadavky pre Windows sú teraz Windows XP Service Pack 2 alebo novší.

Viac informácií o novinkách a odkazy na prevzatie je možné nájsť v poznámkach k vydaniu.

Kde nájdem tieto verzie?

Kompletné inštalačné balíky Thunderbirdu 13 sú dostupné vo vyše 50 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 13.0:

Ostatné jazykové verzie nájdete na stránke mozilla.org.

Kde nájdem tieto verzie?

1 komentár k príspevku “Nový Thunderbird 13”

  1. evzo napísal:

    Mozilla odpísala poštový klient Thunderbird

    http://vat.pravda.sk/komunikacia/clanok/63471-mozilla-odpisala-postovy-klient-thunderbird/