Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Nový Thunderbird 9 a Thunderbird 3.1.17

Mozilla včera uvoľnila finálnu verziu ďalšej generácie e-mailového klienta Thunderbird, ktorý je označený ako Thunderbird 9.0. Nový Thunderbird je založený na vykresľovacom jadre Gecko 9.0, rovnako ako Firefox 9, vďaka čomu je zabezpečená vyššia stabilita programu, rýchlejšia odozva používateľského prostredia a takisto zlepšená podpora webových štandardov.

Spolu s verziou 9 bola uvoľnená aj aktualizáciu staršej generácie Thunderbirdu 3.1. Aktuálna verzia nesie označenie Thunderbird 3.1.17 a obsahuje niekoľko zmien a opráv, ktoré zvyšujú stabilitu a bezpečnosť programu. Kompletný zoznam zmien nájdete v oficiálnych poznámkach k vydaniam: 3.1.17.

Posledná verzia Thunderbirdu 9 obsahuje nasledovné zmeny:

 • Pridaná možnosť pre používateľov na posielanie anonymných dát Mozille o výkonnosti Thunderbirdu pre skvalitnenie ďalších verzií
 • Lepšia manipulácia s klávesnicou v prílohách
 • Používatelia operačného systému Windows môžu odteraz skryť hlavnú ponuku (a zobraziť ju pomocou klávesy “alt”)
 • Niekoľko opráv a vylepšení v používateľskom rozhraní
 • a množstvo ďalších opráv chýb pre zvýšenie výkonu, stability a bezpečnosti

Viac informácií o novinkách a odkazy na prevzatie je možné nájsť v poznámkach k vydaniu.

Kde nájdem tieto verzie?

Kompletné inštalačné balíky Thunderbirdu 9 a Thunderbirdu 3.1.17 sú dostupné vo vyše 50 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 9.0:

Verzia 3.1.17:

Ostatné jazykové verzie nájdete na stránke mozilla.org.

Kde nájdem tieto verzie?

3 komentáre k príspevku “Nový Thunderbird 9 a Thunderbird 3.1.17”

 1. Mário napísal:

  Akonáhle mi prebehla inštalácia na novú veryiu tak mi zmizli všetky kontá na ľavej strane a nedajú sa zobrazit!

 2. Resorts in Shimla napísal:

  Aký nádherný príbeh! Jeho tento druh príspevku, ktorý dostane ma motivované, drží ma neskoro v noci a dostáva ma skoro ráno. Vynikajúca práca.

 3. MK napísal:

  A to sa už akože nedá nijako vyriešiť? Vrátiť späť? Mne sa teraz stalo to isté. Mala som tam dosť dôležité správy. Ešte včera som s nimi pracovala, dnes zapnem PC a Thunderbird úplne prázdny a vyzýva ma to na založenie účtu. Mala som ich tam tri.