Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Nový Thunderbird 9 a Thunderbird 3.1.17

Mozilla včera uvoľnila finálnu verziu ďalšej generácie e-mailového klienta Thunderbird, ktorý je označený ako Thunderbird 9.0. Nový Thunderbird je založený na vykresľovacom jadre Gecko 9.0, rovnako ako Firefox 9, vďaka čomu je zabezpečená vyššia stabilita programu, rýchlejšia odozva používateľského prostredia a takisto zlepšená podpora webových štandardov.

Spolu s verziou 9 bola uvoľnená aj aktualizáciu staršej generácie Thunderbirdu 3.1. Aktuálna verzia nesie označenie Thunderbird 3.1.17 a obsahuje niekoľko zmien a opráv, ktoré zvyšujú stabilitu a bezpečnosť programu. Kompletný zoznam zmien nájdete v oficiálnych poznámkach k vydaniam: 3.1.17.

Posledná verzia Thunderbirdu 9 obsahuje nasledovné zmeny:

 • Pridaná možnosť pre používateľov na posielanie anonymných dát Mozille o výkonnosti Thunderbirdu pre skvalitnenie ďalších verzií
 • Lepšia manipulácia s klávesnicou v prílohách
 • Používatelia operačného systému Windows môžu odteraz skryť hlavnú ponuku (a zobraziť ju pomocou klávesy „alt“)
 • Niekoľko opráv a vylepšení v používateľskom rozhraní
 • a množstvo ďalších opráv chýb pre zvýšenie výkonu, stability a bezpečnosti

Viac informácií o novinkách a odkazy na prevzatie je možné nájsť v poznámkach k vydaniu.

Kde nájdem tieto verzie?

Kompletné inštalačné balíky Thunderbirdu 9 a Thunderbirdu 3.1.17 sú dostupné vo vyše 50 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 9.0:

Verzia 3.1.17:

Ostatné jazykové verzie nájdete na stránke mozilla.org.

Kde nájdem tieto verzie?

3 komentáre k príspevku “Nový Thunderbird 9 a Thunderbird 3.1.17”

 1. Mário napísal:

  Akonáhle mi prebehla inštalácia na novú veryiu tak mi zmizli všetky kontá na ľavej strane a nedajú sa zobrazit!

 2. Resorts in Shimla napísal:

  Aký nádherný príbeh! Jeho tento druh príspevku, ktorý dostane ma motivované, drží ma neskoro v noci a dostáva ma skoro ráno. Vynikajúca práca.

 3. MK napísal:

  A to sa už akože nedá nijako vyriešiť? Vrátiť späť? Mne sa teraz stalo to isté. Mala som tam dosť dôležité správy. Ešte včera som s nimi pracovala, dnes zapnem PC a Thunderbird úplne prázdny a vyzýva ma to na založenie účtu. Mala som ich tam tri.