Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Mozilla sprístupnila Firefox 4 beta 12

Mozilla Corp. sprístupnila dvanástu a zároveň poslednú Firefox - logotestovaciu beta verziu nadchádzajúcej generácie prehliadača Firefox označenú ako Firefox 4.0 Beta 12. Oproti predchádzajúcej testovacej verzii prináša takmer 700 zmien, úprav a opráv. Medzi najvýraznejšie novinky patrí zlepšenie podpory zásuvných modulov, konkrétne Flashu, ktorému to prinieslo zvýšenie výkonu. Zlepšená bola aj kompatibilita zásuvných modulov s hardvérovým urýchľovaním a rôzne ďalšie vylepšenia v oblasti stability, výkonu a kompatibility.

V tejto beta verzii prišla na rad aj posledná väčšia zmena v používateľskom rozhraní. Pri prechádzaní myšou cez odkaz sa zobrazuje adresa odkazu v paneli v spodnej ľavej časti okna prehliadača. V doterajších beta verziách sa odkazy zobrazovali v pravej časti navigačného panela.

Ďalšie informácie o novinkách vo verzii beta 12 sú dostupné v poznámkach k vydaniu. Okrem toho je dostupná aj stránka s ukážkami noviniek a pre vývojárov je k dispozícií tabuľka s prehľadom nových podporovaných technológií.

Ďalšie novinky v oblasti grafického rozhrania, konkrétne upravený vzhľad kariet a vylepšené zobrazovanie položiek v ponuke tlačidla Firefox by mala priniesť nasledujúca verzia RC1, ktorej sprístupnenie je plánované už za niekoľko dní.

Kde nájdem túto verziu?

Upozornenie: Ide o testovaciu verziu, ktorá má slúžiť na otestovanie nových funkcií a získanie spätnej väzby. Používateľom dôrazne odporúčame vytvoriť si nový profil. Taktiež niektoré rozšírenia ešte nemusia byť s touto verziou plne kompatibilné.

Pre používateľov predchádzajúcej verzie beta je dostupná nová verzia cez zabudovaný aktualizačný mechanizmus programu (ponuka Pomocník -> Kontrola aktualizácií), kompletné inštalačné balíky v slovenčine si môžete prevziať po kliknutí na nasledujúce odkazy:

Verzia 4.0 beta 12:

Ostatné jazykové mutácie nájdete na špecializovanej stránke na Mozilla.com.

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/4.0b12/releasenotes/

Komentáre sú uzavreté.