Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Otvorený list a nový web Mozilly

Podľa dohody Európskej komisie a softvérovej spoločnosti Microsoft sa onedlho začne zobrazovať európskym používateľom predvoleného prehliadača v operačných systémoch Microsoft Windows okno s možnosťou výberu webového prehliadača, tzv. ballot screen (ukážka). Súčasťou ponuky bude niekoľko známych i menej známych prehliadačov, ktoré budú zobrazované v náhodnom poradí. Chýbať nebude ani Mozilla Firefox.

Pri tejto príležitosti spúšťa Mozilla svoj nový projekt – webovú stránku opentochoice.org. Cieľom projektu je vysvetliť používateľom, prečo je voľba prehliadača dôležitá. Prvým uverejneným príspevkom je otvorený list “Na voľbe webového prehliadača záleží“, ktorého autormi sú predsedkyňa správnej rady Mozilly Mitchell Baker a výkonný riaditeľ Mozilly John Lilly. Autori vyzývajú používateľov, aby boli pri voľbe svojho webového prehliadača dôslední a informovali sa možnostiach, ktoré dostupné prehliadače ponúkajú. “Či už sa rozhodnete ponechať si svoj predvolený prehliadač alebo nie, povzbudzujeme vás v snahe zistiť si viac o vašom prehliadači a o tom, aký vplyv má na váš pohľad na svet“, píše sa na konci listu.

Stránka opentochoice.org nie je špecificky určená na podporu prehliadača Firefox. Dostupná je aj v slovenskom jazyku.

opentochoice.org

Komentáre sú uzavreté.