Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Sprístupnená prvá testovacia verzia Thunderbirdu 3.1

Thunderbird Dva mesiace po sprístupnení e-mailového klienta Thunderbird vo verzii 3.0 uvoľnila Mozilla Messaging prvú testovaciu verziu jeho nástupcu – Thunderbirdu 3.1. Ako je už pri testovacích verziách produktov od Mozilly zvykom, program je pomenovaný kódovým označením. V prípade Thunderbirdu sú to názvy pláží, verzia 3.1 nesie názov havajskej pláže Lanikai. Hlavnou novinkou bude vykresľovacie jadro Gecko 1.9.2, ktoré využíva aj nedávno sprístupnený Firefox 3.6. Vďaka nemu bude zabezpečená väčšia stabilita programu a takisto odozva používateľského rozhrania.

Okrem toho verzia Alpha 1 obsahuje ďalšie vylepšenia v podpore protokolu IMAP, opravy chýb nájdených vo funkcii Zoskupené priečinky, v spracovaní príloh či vo filtroch správ. Novinkou je sprístupnenie zoznamu súborov prevzatých z e-mailových správ (ponuka Nástroje -> Uložené súbory). Kompletný zoznam zmien nájdete v oficiálnych poznámkach k vydaniu.

Kde nájdem túto verziu?

Kompletné inštalačné balíky verzie 3.1 alpha 1 sú dostupné v 23 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 3.1 alpha 1:

Ostatné jazykové verzie nájdete na stránke www.mozillamessaging.com.

Upozornenie: Toto je testovacia verzia, od ktorej Mozilla Messaging očakáva otestovanie nových funkcií širšou verejnosťou, aby tak mohli byť zachytené a opravené najčastejšie sa vyskytujúce chyby. Menej skúseným používateľom ju preto neodporúčame na bežné používanie.

6 komentárov k príspevku “Sprístupnená prvá testovacia verzia Thunderbirdu 3.1”

 1. marecekk86 napísal:

  Vyzerá to by byť celkom zaujímavá verzia, mňa by zaujímalo či bude mať 3.1 aj integrovaný kalendár …

 2. Vlado Valaštiak napísal:

  marecekk86: 3.1 pravdepodobne este nie.

 3. marecekk86 napísal:

  To je dosť veľká škoda … viem, že niektorí ľudia sa proti tomu bránia, ale ja si neviem naozaj predstaviť nič lepšie ako TB a v ňom všetky možné kancelárske funkcie 😉

  úplná pecka by bola keby sa to dá prepojiť s mobilom 🙂 , ale na teraz postačí aj ten kalendár 😉

 4. Peter2 napísal:

  Zdravim, to indexovanie v novej verzii hrozne spomaluje, hlavne ak mate starsi CPU. Da sa to niekde vypnut ? Pokial sa to vypnut neda, tak musim prejst na starsiu verziu. Dik, Peter

 5. ladda napísal:

  Zdravim chcem sa spytat použivam mozzilu thundebrit a som snou spokojny len jednu vec neviem či sa da program schovat do hlavneho panelu tak aby bol v pohotovosti a v pripade emailu ma upozornil.Teraz musim program mat otvoreny a schovany v lište dakujem

 6. mike06 napísal:

  Skús rozšírenie – Minimized ToTray Revived