Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Sprístupnená prvá testovacia verzia Thunderbirdu 3.1

Thunderbird Dva mesiace po sprístupnení e-mailového klienta Thunderbird vo verzii 3.0 uvoľnila Mozilla Messaging prvú testovaciu verziu jeho nástupcu – Thunderbirdu 3.1. Ako je už pri testovacích verziách produktov od Mozilly zvykom, program je pomenovaný kódovým označením. V prípade Thunderbirdu sú to názvy pláží, verzia 3.1 nesie názov havajskej pláže Lanikai. Hlavnou novinkou bude vykresľovacie jadro Gecko 1.9.2, ktoré využíva aj nedávno sprístupnený Firefox 3.6. Vďaka nemu bude zabezpečená väčšia stabilita programu a takisto odozva používateľského rozhrania.

Okrem toho verzia Alpha 1 obsahuje ďalšie vylepšenia v podpore protokolu IMAP, opravy chýb nájdených vo funkcii Zoskupené priečinky, v spracovaní príloh či vo filtroch správ. Novinkou je sprístupnenie zoznamu súborov prevzatých z e-mailových správ (ponuka Nástroje -> Uložené súbory). Kompletný zoznam zmien nájdete v oficiálnych poznámkach k vydaniu.

Kde nájdem túto verziu?

Kompletné inštalačné balíky verzie 3.1 alpha 1 sú dostupné v 23 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 3.1 alpha 1:

Ostatné jazykové verzie nájdete na stránke www.mozillamessaging.com.

Upozornenie: Toto je testovacia verzia, od ktorej Mozilla Messaging očakáva otestovanie nových funkcií širšou verejnosťou, aby tak mohli byť zachytené a opravené najčastejšie sa vyskytujúce chyby. Menej skúseným používateľom ju preto neodporúčame na bežné používanie.

6 komentárov k príspevku “Sprístupnená prvá testovacia verzia Thunderbirdu 3.1”

 1. marecekk86 napísal:

  Vyzerá to by byť celkom zaujímavá verzia, mňa by zaujímalo či bude mať 3.1 aj integrovaný kalendár …

 2. Vlado Valaštiak napísal:

  marecekk86: 3.1 pravdepodobne este nie.

 3. marecekk86 napísal:

  To je dosť veľká škoda … viem, že niektorí ľudia sa proti tomu bránia, ale ja si neviem naozaj predstaviť nič lepšie ako TB a v ňom všetky možné kancelárske funkcie 😉

  úplná pecka by bola keby sa to dá prepojiť s mobilom 🙂 , ale na teraz postačí aj ten kalendár 😉

 4. Peter2 napísal:

  Zdravim, to indexovanie v novej verzii hrozne spomaluje, hlavne ak mate starsi CPU. Da sa to niekde vypnut ? Pokial sa to vypnut neda, tak musim prejst na starsiu verziu. Dik, Peter

 5. ladda napísal:

  Zdravim chcem sa spytat použivam mozzilu thundebrit a som snou spokojny len jednu vec neviem či sa da program schovat do hlavneho panelu tak aby bol v pohotovosti a v pripade emailu ma upozornil.Teraz musim program mat otvoreny a schovany v lište dakujem

 6. mike06 napísal:

  Skús rozšírenie – Minimized ToTray Revived