Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Browsers barometer: Firefox na Slovensku lídrom

Francúzska spoločnosť AT Internet po čase opäť uverejnila svoj pravidelný prehľad podielov internetových prehliadačov na európskom trhu – AT Internet Institute, donedávna známy ako XiTi Monitor. Z výsledkov nameraných na stránkach auditovaných touto spoločnosťou po celej Európe vyplýva, že v septembri sa na čele držal Internet Explorer, ktorého podiel sa pohybuje na úrovni 62% (-2,6% oproti marcu 2009). Na druhom mieste ho nasleduje Mozilla Firefox s podielom 28,4% (+0,6%), ostatné prehliadače nedosahujú úroveň 5%. Konkrétne na treťom mieste sa nachádza Safari (4,3%), štvrtým je Google Chrome (2,8%), ktorý predbehol Operu (2,2%).

Zastúpenie prehliadačov v Európe

Na Slovensku Firefox pred IE

Zaujímavé výsledky boli namerané na Slovensku. Podľa meraní AT Internet Institute totiž celosvetový líder Internet Explorer v septembri prišiel o svoju vedúcu pozíciu, keď oproti marcu 2009 stratil 6,9 percentuálnych bodov a zaznamenal podiel na úrovni 41%. Mozilla Firefox naopak kontinuálne rastie a jeho aktuálny podiel je 43,3% (+3,3%).
Tradične silná je na Slovensku aj tretia Opera (10,1%, +0,8%), výrazne rástol aj Google Chrome (1,5%, +2,7%), ktorý sa odpútal od prehliadača Safari (1,3%, +0,4%).
Zastúpenie prehliadačov na Slovensku

Informácie o podieloch prehliadačov v ďalších krajinách ako aj o metodike uskutočňovania meraní nájdete na stránke atinternet-institute.com

Komentáre sú uzavreté.