Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Browsers barometer: Firefox na Slovensku lídrom

Francúzska spoločnosť AT Internet po čase opäť uverejnila svoj pravidelný prehľad podielov internetových prehliadačov na európskom trhu – AT Internet Institute, donedávna známy ako XiTi Monitor. Z výsledkov nameraných na stránkach auditovaných touto spoločnosťou po celej Európe vyplýva, že v septembri sa na čele držal Internet Explorer, ktorého podiel sa pohybuje na úrovni 62% (-2,6% oproti marcu 2009). Na druhom mieste ho nasleduje Mozilla Firefox s podielom 28,4% (+0,6%), ostatné prehliadače nedosahujú úroveň 5%. Konkrétne na treťom mieste sa nachádza Safari (4,3%), štvrtým je Google Chrome (2,8%), ktorý predbehol Operu (2,2%).

Zastúpenie prehliadačov v Európe

Na Slovensku Firefox pred IE

Zaujímavé výsledky boli namerané na Slovensku. Podľa meraní AT Internet Institute totiž celosvetový líder Internet Explorer v septembri prišiel o svoju vedúcu pozíciu, keď oproti marcu 2009 stratil 6,9 percentuálnych bodov a zaznamenal podiel na úrovni 41%. Mozilla Firefox naopak kontinuálne rastie a jeho aktuálny podiel je 43,3% (+3,3%).
Tradične silná je na Slovensku aj tretia Opera (10,1%, +0,8%), výrazne rástol aj Google Chrome (1,5%, +2,7%), ktorý sa odpútal od prehliadača Safari (1,3%, +0,4%).
Zastúpenie prehliadačov na Slovensku

Informácie o podieloch prehliadačov v ďalších krajinách ako aj o metodike uskutočňovania meraní nájdete na stránke atinternet-institute.com

Komentáre sú uzavreté.