Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Sprístupnený SeaMonkey 2.0 beta 2

SeaMonkey 2 Vývojári balíka aplikácií SeaMonkey sprístupnili druhú testovaciu beta verziu jeho nadchádzajúcej generácie – SeaMonkey 2.0 beta 2, ktorá využíva rovnaké jadro ako Firefox 3.5.3 a pripravovaný Thunderbird 3.0. Oproti predchádzajúcim verziám pridáva niekoľko ďalších noviniek:

  • prehliadanie na kartách v e-mailovom klientovi
  • možnosť obnovenia zatvorených okien
  • nová téma pre Mac OS
  • vylepšený správca preberania súborov
  • podpora pre autorov rozšírení

a množstvo opráv a menších vylepšení.

Prehľad noviniek, ktoré priniesli predchádzajúce testovacia verzia, nájdete v článkoch o verziách alpha 1, alpha 2, alpha 3 a beta 1, rozsiahly a podrobný prehľad zmien v tejto generácii SeaMonkey nájdete na domovskej stránke projektu www.seamonkey-project.org.

Pred vydaním finálnej verzie je v pláne minimálna jedna verzia označená ako kandidát na vydanie. Táto verzia už nebude pridávať zásadné novinky, vývojári sa zamerajú na doladenie doterajších noviniek, úpravy vzhľadu a zlepšenie výkonu a stability programu. Sprístupnená by mala byť v októbri.

Upozornenie: ide o testovaciu verziu, ktorá obsahuje skryté aj známe chyby, preto sa neodporúča na ostré nasadenie. Pri jeho spustení odporúčame vytvoriť čistý profil (ako na to). Používatelia verzie 1.1.* si musia dať pozor na nové umiestnenie profilu vo verzii 2.0, pri prípadnom návrate na verziu 1.1.* je bude potrebné profil vrátiť na pôvodné miesto.

Kde nájdem verziu 2.0 beta 2?

Kompletné inštalačné programy sú oficiálne dostupné v 17 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 2.0 beta 2:

Komentáre sú uzavreté.