Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Sprístupnený SeaMonkey 2.0 beta 2

SeaMonkey 2 Vývojári balíka aplikácií SeaMonkey sprístupnili druhú testovaciu beta verziu jeho nadchádzajúcej generácie – SeaMonkey 2.0 beta 2, ktorá využíva rovnaké jadro ako Firefox 3.5.3 a pripravovaný Thunderbird 3.0. Oproti predchádzajúcim verziám pridáva niekoľko ďalších noviniek:

  • prehliadanie na kartách v e-mailovom klientovi
  • možnosť obnovenia zatvorených okien
  • nová téma pre Mac OS
  • vylepšený správca preberania súborov
  • podpora pre autorov rozšírení

a množstvo opráv a menších vylepšení.

Prehľad noviniek, ktoré priniesli predchádzajúce testovacia verzia, nájdete v článkoch o verziách alpha 1, alpha 2, alpha 3 a beta 1, rozsiahly a podrobný prehľad zmien v tejto generácii SeaMonkey nájdete na domovskej stránke projektu www.seamonkey-project.org.

Pred vydaním finálnej verzie je v pláne minimálna jedna verzia označená ako kandidát na vydanie. Táto verzia už nebude pridávať zásadné novinky, vývojári sa zamerajú na doladenie doterajších noviniek, úpravy vzhľadu a zlepšenie výkonu a stability programu. Sprístupnená by mala byť v októbri.

Upozornenie: ide o testovaciu verziu, ktorá obsahuje skryté aj známe chyby, preto sa neodporúča na ostré nasadenie. Pri jeho spustení odporúčame vytvoriť čistý profil (ako na to). Používatelia verzie 1.1.* si musia dať pozor na nové umiestnenie profilu vo verzii 2.0, pri prípadnom návrate na verziu 1.1.* je bude potrebné profil vrátiť na pôvodné miesto.

Kde nájdem verziu 2.0 beta 2?

Kompletné inštalačné programy sú oficiálne dostupné v 17 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 2.0 beta 2:

Komentáre sú uzavreté.