Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Pozvánka na podujatie „Otvorený softvér vo vede, vzdelávaní a v IT riešeniach“

logo Stretnutie priaznivcov otvoreného softvéru (školenia, ukážky, konferenčné príspevky) sa uskutoční už onedlho v Žiline, 2.-5. júla 2009 v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Vplyvom hospodárskej krízy, v celosvetovom meradle je pozorovaný veľký nárast záujmu o používanie otvoreného softvéru (OSS). Zaoberajú sa nim orgány EU, vlády, samospráva, školstvo. Toto podujatie bude venované hlavne možnostiam využitia OSS vo vzdelávaní, ale aj vo výskumnej činnosti a tiež aj v softvérových firmách, pre nekomerčné i komerčné riešenia.

Predbežný program akcie nájdete na programových stránkach podujatia. Akcia je určená predovšetkým pre učiteľov, študentov a žiakov. Príspevky budú naozaj rôznorodé a môžete si nájsť oblasť, ktorá vás zaujme. Svoje skúsenosti, získané na konferencii môžete potom uplatniť v škole, na pracovisku či aj doma. Pre učiteľov informatiky, ktorí si počas roka nestihli splniť povinnosť zúčastniť sa dvojdňového vzdelávania, je to možnosť, ako to napraviť. Aktuálne informácie o podujatí nájdete na jeho domovskej stránke. Akcia si kladie za cieľ prilákať čo najširšiu účasť hlavne učiteľov základných a stredných škôl pričom niektorým účastníkom môžeme prispieť aj na účasť na konferencii (ubytovanie, zborník). Podrobnosti nájdete na stránke ubytovania. Účastníci si však musia ubytovanie rezervovať samostatne, tak ako je to v pokynoch na stránke.

Všetci účastníci konferencie dostanú DVD so slobodným a otvoreným softvérom (vrátane operačného systému Ubuntu Linux) a materiálmi konferencie, ktoré môžu byť inšpiráciou pre ďalších záujemcov o použitie otvoreného softvéru. Na DVD budú bežné programy pre kanceláriu (OpenOffice), výučbové i didaktické programy a tiež aplikácie pre tvorbu a prezentáciu audio a video aplikácii. Tím usporiadatelov sa teší sa na vašu účasť a na vaše otázky či nejasnosti radi odpovedia aj cez e-mail.

Komentáre sú uzavreté.