Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Vyšiel Songbird 1.1

Tvorcovia multimediálneho prehrávača Songbird sprístupnili jeho novú verziu 1.1.
Medzi novinkami nájdete zjednodušenú správu obalov albumov, ktoré si teraz jedným kliknutím vyhľadáte z prostredia Songbirdu. Pribudlo aj takzvané „sledovanie priečinkov“, ktoré zabezpečuje, aby bola vaša knižnica vždy aktuálna. Vylepšené boli aj možnosti zoraďovania skladieb v samotnej knižnici.


Autori zapracovali aj na stabilite a náročnosti Songbirdu, z čoho vyplýva zredukovanie vyťaženia pamäte až o 40% pri veľkých knižniciach a zníženie vyťaženia procesora pri prehrávaní až o polovicu. Opravené boli aj úniky pamäte pri prehrávaní a niekoľko chýb spôsobujúcich pády samotnej aplikácie. Pre používateľov operačného systému Mac OS tvorcovia Songbirdu znížili veľkosť inštalačného balíka o 45%. Kompletný zoznam zmien nájdete v poznámkach k vydaniu
Songbird 1.1 si môžete prevziať na našej stránke venovanej Songbirdu alebo na jeho oficiálnej stránke. Slovenský preklad je dostupný prostredníctvom rozšírenia, ktoré si môžete prevziať po nainštalovaní Songbirdu.

3 komentáre k príspevku “Vyšiel Songbird 1.1”

  1. miso napísal:

    Vyhral wmp 11.

  2. Lukáš Koškár napísal:

    No to vidíme, ale priamy konkurent k Songbirdu je iTunes. A oproti nemu si nový Songbird počína celkom slušne. A na tom grafe je znázornená aj zmena k lepšiemu oproti staršej verzii.

  3. miso napísal:

    Podľa mňa je itunes taký výrus.