Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Pomoc

Preklady rozšírení a ich aktualizácia

Ak máte záujem aj vy prispieť svojou prácou, a chcete preložiť nejaké rozšírenie, prečítajte si návod Lokalizácia rozšírení aplikácií Mozilla. Následne je dôležité sa pred začatím prekladu zaregistrovať (valastiak [zavináč] mozilla.sk), aby sa nestalo, že jedno rozšírenie bude prekladať viac ľudí. Zoznam rozpracovaných prekladov je na stránke Zoznam pripravovaných rozšírení a je pravidelne aktualizovaný. Je dôležité počítať aj s tým, že rozšírenia bývajú aktualizované, a teda občas bude nutné, aby ste svoj preklad tiež aktualizovali (nejde teda len o jednorazovú záležitosť).
Pri prekladoch treba dbať aj na určité pravidlá, ktorých stručný výpis nájdete na stránkach Ako správne lokalizovať.

Reťazce (stringy) v jednotlivých programoch

Vítaná je aj drobná pomoc od každého používateľa. Ak pri používaní Mozilly natrafíte na hlásenie v angličtine (alebo zlý preklad do slovenčiny), pošlite nám prosím e-mail na l10n [zavináč] mozilla.sk.

Pomocník (Help) programu SeaMonkey

Je v podobe súborov HTML, ktoré sa prekladajú jednoducho nejakým textovým editorom. Záujemcovi o vytvorenie prekladu podrobne vysvetlíme ďalšie veci týkajúce sa tejto činnosti.
Toto je práca na veľa dní. Pokiaľ by sa do toho niekto chcel pustiť, neznamená to, že to musí aj sám dokončiť. Každý preložený HTML súbor pomôže (a bude zaradený do najbližšieho vydania). Môže na tom robiť aj viac ľudí naraz (každý na inom súbore).