Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Pomoc

Preklady rozšírení a ich aktualizácia

Ak máte záujem aj vy prispieť svojou prácou, a chcete preložiť nejaké rozšírenie, prečítajte si návod Lokalizácia rozšírení aplikácií Mozilla. Následne je dôležité sa pred začatím prekladu zaregistrovať (valastiak [zavináč] mozilla.sk), aby sa nestalo, že jedno rozšírenie bude prekladať viac ľudí. Zoznam rozpracovaných prekladov je na stránke Zoznam pripravovaných rozšírení a je pravidelne aktualizovaný. Je dôležité počítať aj s tým, že rozšírenia bývajú aktualizované, a teda občas bude nutné, aby ste svoj preklad tiež aktualizovali (nejde teda len o jednorazovú záležitosť).
Pri prekladoch treba dbať aj na určité pravidlá, ktorých stručný výpis nájdete na stránkach Ako správne lokalizovať.

Reťazce (stringy) v jednotlivých programoch

Vítaná je aj drobná pomoc od každého používateľa. Ak pri používaní Mozilly natrafíte na hlásenie v angličtine (alebo zlý preklad do slovenčiny), pošlite nám prosím e-mail na l10n [zavináč] mozilla.sk.

Pomocník (Help) programu SeaMonkey

Je v podobe súborov HTML, ktoré sa prekladajú jednoducho nejakým textovým editorom. Záujemcovi o vytvorenie prekladu podrobne vysvetlíme ďalšie veci týkajúce sa tejto činnosti.
Toto je práca na veľa dní. Pokiaľ by sa do toho niekto chcel pustiť, neznamená to, že to musí aj sám dokončiť. Každý preložený HTML súbor pomôže (a bude zaradený do najbližšieho vydania). Môže na tom robiť aj viac ľudí naraz (každý na inom súbore).