Fórum Mozilla.sk

Nečitateľná pošta v priečinku "Odoslaná pošta"
(2) od fanta1
po, 27.02.2017 13:34

Nejednotný font v emaili
(1) od Ansambl
ne, 26.02.2017 15:24

Nefunkčný doplnok Minimize On Start and Close
(4) od pavucek
pi, 24.02.2017 14:35

Prehravanie videa ,vypnutie nástroja na blokovania reklám.
(14) od tom30
št, 23.02.2017 19:51

Počet príspevkov: 32247

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

Pomoc

Preklady rozšírení a ich aktualizácia

Ak máte záujem aj vy prispieť svojou prácou, a chcete preložiť nejaké rozšírenie, prečítajte si návod Lokalizácia rozšírení aplikácií Mozilla. Následne je dôležité sa pred začatím prekladu zaregistrovať (valastiak [zavináč] mozilla.sk), aby sa nestalo, že jedno rozšírenie bude prekladať viac ľudí. Zoznam rozpracovaných prekladov je na stránke Zoznam pripravovaných rozšírení a je pravidelne aktualizovaný. Je dôležité počítať aj s tým, že rozšírenia bývajú aktualizované, a teda občas bude nutné, aby ste svoj preklad tiež aktualizovali (nejde teda len o jednorazovú záležitosť).
Pri prekladoch treba dbať aj na určité pravidlá, ktorých stručný výpis nájdete na stránkach Ako správne lokalizovať.

Reťazce (stringy) v jednotlivých programoch

Vítaná je aj drobná pomoc od každého používateľa. Ak pri používaní Mozilly natrafíte na hlásenie v angličtine (alebo zlý preklad do slovenčiny), pošlite nám prosím e-mail na l10n [zavináč] mozilla.sk.

Pomocník (Help) programu SeaMonkey

Je v podobe súborov HTML, ktoré sa prekladajú jednoducho nejakým textovým editorom. Záujemcovi o vytvorenie prekladu podrobne vysvetlíme ďalšie veci týkajúce sa tejto činnosti.
Toto je práca na veľa dní. Pokiaľ by sa do toho niekto chcel pustiť, neznamená to, že to musí aj sám dokončiť. Každý preložený HTML súbor pomôže (a bude zaradený do najbližšieho vydania). Môže na tom robiť aj viac ľudí naraz (každý na inom súbore).