Fórum Mozilla.sk

Mozila sa zblaznila
(1) od Ansambl
ne, 23.04.2017 06:17

Neda sa otvorit web adresa v tele mailu
(3) od P_V
št, 20.04.2017 22:11

Nefunkčný Thunderbird
(8) od deerslayer
št, 20.04.2017 15:07

Veľkosť písma (fontu) odchádzajúcej pošty+dve pomlčky
(6) od Ansambl
št, 20.04.2017 13:29

Počet príspevkov: 32314

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Nvu

Staňte sa autorom webu

Logo NvuNvu môžeme s čistým svedomím charakterizovať ako veľmi kvalitný editor WYSIWYG na tvorbu a správu webových stránok určený aj pre tých, ktorí webové stránky ešte nikdy netvorili. Pre nich je výborným začiatkom. Tento systém bol postavený na základoch modulu Composer balíka Mozilla Suite. Má v sebe integrované aj rôzne prídavné editory, ktoré zabezpečia, že na tvorbu svojich stránok vám Nvu bohato postačí, Už nebudete potrebovať žiadny iný prídavný program. Medzi hlavné prednosti patrí veľmi jednoduché intuitívne ovládanie a výborná kvalita vytváraných webových stránok.

Prehľad niektorých základných vlastností

Jednoduché prepínanie medzi návrhom a zdrojovým kódom

Významnou pomôckou vývojára webových stránok je jednoznačne táto funkcia. Nvu umožňuje jednoduché prepínanie medzi editorom WYSIWYG a editorom zdrojového kódu. Ich zlúčením bolo dosiahnuté to, že výsledok svojej práce si môžete okamžite a priamo prezerať v editore Nvu bez toho, aby ste museli spúšťať svoj webový prehliadač.

Podpora práce na kartách

Nvu bol navrhnutý tak, aby svojmu používateľovi poskytol komfort, pri ktorom bude práca jednoduchšia. Umožňuje zobrazovanie jednotlivých stránok na kartách podobne ako Mozilla Firefox. Tento štýl usporiadania vám umožňuje mať otvorených viacero rozpracovaných webových stránok a jednoduchým prepínaním vyberáte, ktorú stránku budete práve upravovať.

Prehľadná publikácia a správa webových stránok

Neoddeliteľnou súčasťou Nvu je Správca stránok, ktorý umožňuje jednoduchú manipuláciu s vytváranými webovými stránkami a umožňuje ich odovzdávať priamo na web prostredníctvom protokolu FTP. Je to výborný pomocník aj v prípade, že vlastníte viac webových prezentácií. Pomocou tohto nástroja môžete všetky priamo a jednoducho spravovať.

Integrovaný editor CSS

Potreba formátovania výsledného vzhľadu webových stránok je dnes už nevyhnutnosťou. Nvu má v sebe integrovaný editor CSS, ktorý vám umožní jednoduché písanie a úpravy kaskádových štýlov.

Podpora písania kódov PHP

Medzi pokročilejšie funkcie editora Nvu patrí napríklad veľmi elegantne vyriešená podpora písania stránok obsahujúcich kód PHP.

Kontrola slovenského pravopisu

Ak ste zvyknutí na kontrolu pravopisu, Nvu dokáže na rozdiel od iných editorov webových stránok splniť vašu požiadavku a napísaný text priamo kontrolovať (podobne ako napríklad Mozilla Thunderbird). Stačí, ak si stiahnete aktuálny slovník priamo z týchto stránok a nainštalujete ho ako klasické rozšírenie (Nástroje -> Rozšírenia).

Intuitívne ovládanie v slovenčine

Nainštalovaním slovenského lokalizačného balíka, ktorý si môžete stiahnuť na týchto stránkach, sa pre vás vytváranie webových stránok pomocou Nvu stane ešte jednoduchším a intuitívnejším. K dispozícii je aj fórum na podporu používateľov, kde sa riešia otázky týkajúce sa tohto editora.

K dispozícii zadarmo

Editor Nvu je distribuovaný celkom zadarmo (freeware). Je jedno, či ho používate doma alebo vo firme, môžete ho kedykoľvek voľne používať a šíriť (bezplatne bez nároku na honorár) v ľubovoľnom počte kópií. Stiahnuť si ho môžete na domovských stránkach nvu.com. Vyskúšajte ho a odporúčajte svojim známym!

Slovenský jazykový balík nájdete v sekcii Jazykové balíky pre Nvu. Ponúkame vám aj slovenskú verziu Nvu Portable:

Nvu Portable 1.0 rev.4*
Archív ZIP, veľkosť: 8,2 MB

* Táto verzia je určená na používanie na výmenných jednotkách, napr. kľúčoch USB. Ide o verziu vytvorenú v rámci projektu Mozilla.sk (nevydáva Mozilla Foundation). Základ je prevzatý zo stránky PortableApps a doplnený o predinštalovaný slovenský jazykový balík.