Fórum Mozilla.sk

Nedajú sa stiahnuť do priečinka správy
(1) od Ansambl
po, 16.01.2017 05:40

Nefunkčná tlač stránok
(2) od Jacen
ne, 15.01.2017 11:11

novy mail - musim menit "odstavec" na "text"
(5) od rdolezal
so, 14.01.2017 15:34

Nastavenie tlače v thunderbirde
(0) od Kveta
št, 12.01.2017 10:50

Počet príspevkov: 32193

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

Nvu

Staňte sa autorom webu

Logo NvuNvu môžeme s čistým svedomím charakterizovať ako veľmi kvalitný editor WYSIWYG na tvorbu a správu webových stránok určený aj pre tých, ktorí webové stránky ešte nikdy netvorili. Pre nich je výborným začiatkom. Tento systém bol postavený na základoch modulu Composer balíka Mozilla Suite. Má v sebe integrované aj rôzne prídavné editory, ktoré zabezpečia, že na tvorbu svojich stránok vám Nvu bohato postačí, Už nebudete potrebovať žiadny iný prídavný program. Medzi hlavné prednosti patrí veľmi jednoduché intuitívne ovládanie a výborná kvalita vytváraných webových stránok.

Prehľad niektorých základných vlastností

Jednoduché prepínanie medzi návrhom a zdrojovým kódom

Významnou pomôckou vývojára webových stránok je jednoznačne táto funkcia. Nvu umožňuje jednoduché prepínanie medzi editorom WYSIWYG a editorom zdrojového kódu. Ich zlúčením bolo dosiahnuté to, že výsledok svojej práce si môžete okamžite a priamo prezerať v editore Nvu bez toho, aby ste museli spúšťať svoj webový prehliadač.

Podpora práce na kartách

Nvu bol navrhnutý tak, aby svojmu používateľovi poskytol komfort, pri ktorom bude práca jednoduchšia. Umožňuje zobrazovanie jednotlivých stránok na kartách podobne ako Mozilla Firefox. Tento štýl usporiadania vám umožňuje mať otvorených viacero rozpracovaných webových stránok a jednoduchým prepínaním vyberáte, ktorú stránku budete práve upravovať.

Prehľadná publikácia a správa webových stránok

Neoddeliteľnou súčasťou Nvu je Správca stránok, ktorý umožňuje jednoduchú manipuláciu s vytváranými webovými stránkami a umožňuje ich odovzdávať priamo na web prostredníctvom protokolu FTP. Je to výborný pomocník aj v prípade, že vlastníte viac webových prezentácií. Pomocou tohto nástroja môžete všetky priamo a jednoducho spravovať.

Integrovaný editor CSS

Potreba formátovania výsledného vzhľadu webových stránok je dnes už nevyhnutnosťou. Nvu má v sebe integrovaný editor CSS, ktorý vám umožní jednoduché písanie a úpravy kaskádových štýlov.

Podpora písania kódov PHP

Medzi pokročilejšie funkcie editora Nvu patrí napríklad veľmi elegantne vyriešená podpora písania stránok obsahujúcich kód PHP.

Kontrola slovenského pravopisu

Ak ste zvyknutí na kontrolu pravopisu, Nvu dokáže na rozdiel od iných editorov webových stránok splniť vašu požiadavku a napísaný text priamo kontrolovať (podobne ako napríklad Mozilla Thunderbird). Stačí, ak si stiahnete aktuálny slovník priamo z týchto stránok a nainštalujete ho ako klasické rozšírenie (Nástroje -> Rozšírenia).

Intuitívne ovládanie v slovenčine

Nainštalovaním slovenského lokalizačného balíka, ktorý si môžete stiahnuť na týchto stránkach, sa pre vás vytváranie webových stránok pomocou Nvu stane ešte jednoduchším a intuitívnejším. K dispozícii je aj fórum na podporu používateľov, kde sa riešia otázky týkajúce sa tohto editora.

K dispozícii zadarmo

Editor Nvu je distribuovaný celkom zadarmo (freeware). Je jedno, či ho používate doma alebo vo firme, môžete ho kedykoľvek voľne používať a šíriť (bezplatne bez nároku na honorár) v ľubovoľnom počte kópií. Stiahnuť si ho môžete na domovských stránkach nvu.com. Vyskúšajte ho a odporúčajte svojim známym!

Slovenský jazykový balík nájdete v sekcii Jazykové balíky pre Nvu. Ponúkame vám aj slovenskú verziu Nvu Portable:

Nvu Portable 1.0 rev.4*
Archív ZIP, veľkosť: 8,2 MB

* Táto verzia je určená na používanie na výmenných jednotkách, napr. kľúčoch USB. Ide o verziu vytvorenú v rámci projektu Mozilla.sk (nevydáva Mozilla Foundation). Základ je prevzatý zo stránky PortableApps a doplnený o predinštalovaný slovenský jazykový balík.