Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Netscape 7.x

Charakteristika

Netscape 7 je multiplatformový webový prehliadač od firmy AOL (Netscape) ponúkajúci rovnaký komfort v systémoch Linux, Mac OS aj Windows. Základ tohto programu je založený na balíku Mozilla, z ktorého prevzal tie najlepšie vlastnosti a postupne je prispôsobovaný. Netscape 7 obsahuje okrem samotného prehliadača aj rad komerčných doplnkov, ktoré sprevádzajú prehliadač so službami AOL a ich partnerov.

Inštalácia obsahuje:

  • AOL Instant Messenger
  • Netscape Mail
  • Real player
  • Net2Phone (telefonovanie cez internet)
  • Radio@Netscape (internetové rádio)

Verzia 7 je však o niektoré funkcie Mozilly ochudobnená, čím mohlo dôjsť k strate záujmu určitej časti používateľov. Jedná sa hlavne o otváranie obrázkov len zo servera stránky alebo zákaz vyskakovacích okien. Tieto funkcie obmedzujú reklamu a to spoločnosť AOL nemohla dopustiť. Stránky sú zobrazované dynamicky a rýchlosť načítania je porovnateľná s prehliadačom MSIE. Ponúka vysokú flexibilitu a podporu rôznych vzhľadov (Skins, Themes), čo ho robí ešte atraktívnejším.

Prehľad niektorých vlastností Netscape 7.x

Prehliadač

Prehliadanie na kartách (Tabs)

Je to v podstate nová funkcia, ktorá sa vo verzii 6.0 nenachádzala a vo vývoji je určite krokom vpred. Umožňuje mať otvorených niekoľko webových stránok v rámci jedného okna prehliadača. Veľmi rýchlo tak získate prehľad o tom, aké stránky máte otvorené.

Správca hesiel (Password manager)

Je to klient určený na prácu s heslami. Pod jedným hlavným heslom sú skryté všetky prístupové heslá k stránkam, ktoré navštevujete, a môžete ich nechať automaticky vypĺňať pri návšteve konkrétnej stránky.

Záložky (Bookmarks)

Je to šikovná funkcia, ktorá vám výborne vyrieši správu odkazov na stránky, ktoré pravidelne navštevujete. Organizujte si prehľadne odkazy na svoje obľúbené stránky tak, ako naozaj chcete a ako vám to najviac vyhovuje.

Rýchle vyhľadávanie (One-click search)

Funkcia, pomocou ktorej môžete dať označený text vyhľadávať priamo na webe. K dispozícii je viacero serverov, cez ktoré sa vyhľadávanie realizuje.

Poštový klient

Súčasťou inštalácie je aj plnohodnotný poštový klient, ktorý ponúka množstvo štandardných aj nadštandardných funkcií.

Filtre správ

Ak dostávate veľa pošty, môžete si ju nechať triediť priamo podľa vopred nastavených kritérií a do vopred definovaných priečinkov. Tým vám odpadá zdĺhavá práca triedenia a môžete sa sústrediť priamo na poštu, ktorá je vám prvoradá.

Podpora viacerých účtov

Poštový klient Netscape obsahuje podporu práce s viacerými účtami, pri ktorých si vyberáte spôsob ich organizácie. Ak vlastníte viac e-mailových adries, pomocou tohto klienta ich môžete spravovať všetky naraz a pritom oddeliť prácu od súkromia.

Ostatné

AOL Instant Messenger

Je to jednoduchý klient IRC, ktorého ovládanie je naozaj ľahké. Pripojte sa a komunikujte s ľuďmi z celého sveta.

Adresár

Táto funkcia sa postará o jednoduchú a prehľadnú správu vašich kontaktov.

UPOZORNENIE

Podpora prekladov do slovenčiny pre Netscape je zo strany Mozilla.sk značne obmedzená a jazykový balík vydávame len veľmi ojedinele na základe ohlasov používateľov. Ak teda máte o náš preklad záujem, dajte nám vedieť (na adresu rado [zavináč] mozilla.sk).