Diakritika

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
kraxo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28. Augusta 2009, 09:45

Diakritika

Príspevok od užívateľa kraxo » 28. Augusta 2009, 09:49

Vazeni kolegovia ! Ako to mam nastavit, aby mi v mailoch, ktore odosielatel napisal so slovenskou diakritikou ju aj zobrazovalo . Doteraz mi pri makcenoch a slovenskej diakritike pise vseliake znaky. Som cerstvy pouzivatel.Vdaka ! MF

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Diakritika

Príspevok od užívateľa Hooonza » 28. Augusta 2009, 13:42

Máte problém jen s maily od 1 odesílatele nebo se všemi?
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

kraxo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28. Augusta 2009, 09:45

Re: Diakritika

Príspevok od užívateľa kraxo » 28. Augusta 2009, 13:57

Hooonza napísal:Máte problém jen s maily od 1 odesílatele nebo se všemi?
Zdravim ! Mam ten problem so vsetkymi mailami. Ako na to !Vdaka !

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Diakritika

Príspevok od užívateľa Hooonza » 28. Augusta 2009, 15:54

Zkuste si nastavit výchozí diakritiku na nějakou rozumnou, tak jak jsem to popisoval v tomto odkazu. Osobně tam mám Středoevropské jazyky (ISO-8859-2) a nemám žádné problémy, může tam být i UTF-8 nebo windows-1250.
Další věc, kterou můžete zkusit, je zobrazit si zdrojový kód zprávy (menu Zobrazit/Zdrojový kód zprávy), najděte v něm v hlavičce řádek začínající na "Content-Type:". Co tam je napsané? Pokud tam je např. "Content-Type: text/plain; charset=windows-1250", zkuste si nastavit kódování ručně - menu Zobrazit/Znaková sada a vybrat v seznamu to správné kódování.
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

kraxo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28. Augusta 2009, 09:45

Re: Diakritika

Príspevok od užívateľa kraxo » 29. Augusta 2009, 21:02

Hooonza napísal:Zkuste si nastavit výchozí diakritiku na nějakou rozumnou, tak jak jsem to popisoval v tomto odkazu. Osobně tam mám Středoevropské jazyky (ISO-8859-2) a nemám žádné problémy, může tam být i UTF-8 nebo windows-1250.
Další věc, kterou můžete zkusit, je zobrazit si zdrojový kód zprávy (menu Zobrazit/Zdrojový kód zprávy), najděte v něm v hlavičce řádek začínající na "Content-Type:". Co tam je napsané? Pokud tam je např. "Content-Type: text/plain; charset=windows-1250", zkuste si nastavit kódování ručně - menu Zobrazit/Znaková sada a vybrat v seznamu to správné kódování.
Moze byt nastavene pre odchadzajucu i dorucenu postu rovnake kodovanie /ISO 8859-2/ ?? A ktoru volbu pod tymi kodovaniami mam zaskrtnut . Su tam dve.
Prva-Vo vsetkych spravach dorucenej posty pouzit predvolene kodovanie.Druha -V odpovediach pouzit predvolene kodovanie. Z tychto dvoch moznosti zaskrtnut ktoru prvu ci druhu ci obe.
Vopred vdaka!

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Diakritika

Príspevok od užívateľa Hooonza » 29. Augusta 2009, 22:35

kraxo napísal:Moze byt nastavene pre odchadzajucu i dorucenu postu rovnake kodovanie /ISO 8859-2/ ?? A ktoru volbu pod tymi kodovaniami mam zaskrtnut . Su tam dve.
Prva-Vo vsetkych spravach dorucenej posty pouzit predvolene kodovanie.Druha -V odpovediach pouzit predvolene kodovanie. Z tychto dvoch moznosti zaskrtnut ktoru prvu ci druhu ci obe.
Vopred vdaka!
Ano, může (podle zkušenosti, mám to tak). Musíte si to ozkoušet: jestli se budou Vaše odchozí maily všem Vašim korespondentům správně zobrazovat. Neměl by s tím být problém, ale vyjímečně by se mohl najít někdo, kdo toto kódování nebude umět správně zobrazit.

Ale NEzaškrtávejte ty okénka pod tím (NE: Ve všech zprávách v příchozí poště používat výchozí znakovou sadu a NE: V odpovědích používat výchozí znakovou sadu), někdo Vám může napsat v jiném kódování a pak byste v mailu či odpovědi měl diakritiku rozhozenou. Nezaškrtávejte žádnou z těch voleb :)
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

kraxo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28. Augusta 2009, 09:45

Re: Diakritika

Príspevok od užívateľa kraxo » 31. Augusta 2009, 09:48

Hooonza napísal:
kraxo napísal:Moze byt nastavene pre odchadzajucu i dorucenu postu rovnake kodovanie /ISO 8859-2/ ?? A ktoru volbu pod tymi kodovaniami mam zaskrtnut . Su tam dve.
Prva-Vo vsetkych spravach dorucenej posty pouzit predvolene kodovanie.Druha -V odpovediach pouzit predvolene kodovanie. Z tychto dvoch moznosti zaskrtnut ktoru prvu ci druhu ci obe.
Vopred vdaka!
Ano, může (podle zkušenosti, mám to tak). Musíte si to ozkoušet: jestli se budou Vaše odchozí maily všem Vašim korespondentům správně zobrazovat. Neměl by s tím být problém, ale vyjímečně by se mohl najít někdo, kdo toto kódování nebude umět správně zobrazit.

Ale NEzaškrtávejte ty okénka pod tím (NE: Ve všech zprávách v příchozí poště používat výchozí znakovou sadu a NE: V odpovědích používat výchozí znakovou sadu), někdo Vám může napsat v jiném kódování a pak byste v mailu či odpovědi měl diakritiku rozhozenou. Nezaškrtávejte žádnou z těch voleb :)
Dakujem! Dal som tam na obe volby /ISO 8859-2/ uvidim ako to pojde, az bude problem napisem. Srdecna vdaka!

Zamknuté